پیام ما از جزیره کیش به تمام دنیا، پیام صلح و دوستی است

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: ایران امروزه در برابر مسئولان عهدشکن آمریکا ایستاده و برگزاری نهمین نمایشگاه هوایی نشان می‌دهد آنها با این تحریم‌ها حیثیت خود را می‌برند.

به گزارش فرینا، امیر سرتیپ امیرحاتمی در مراسم افتتاحیه نهمین نمایشگاه بین‌المللی هوایی ایران در جزیره کیش با بیان اینکه این نمایشگاه جشنواره عزت و افتخارات صنعت هوایی ایران است و باید در این نمایشگاه از عظمت علم لذت ببریم و به این دانش مهم بشری ادای احترام کنیم، افزود: با این حال اگر یک جاه‌طلب تصمیم گرفت مردم را از این دانش محروم کند، بداند که این مردم به اتکای علم خود به این صنعت دست یافته‌اند و این امر شدنی است.
امیر سرتیپ حاتمی گفت: می‌خواهیم موفقیت روزافزون خود و هموطنان‌مان را در صنعت هوایی به نظاره بنشینیم و از تماشای آن احساس غرور کنیم؛ این افتخار، برای ملت‌های تحت فشار احساس غرور مضاعف دارد.
وی افزود: ما کسانی که تلاش می‌کنند تا دیگران را از این علم محروم کنند، محکوم می‌کنیم؛ در حالی که دانشی که به آن دست یافتند بر پایه خون‌های ریخته شده دیگر ملل و ثروت‌های مردم آسیا و آفریقاست، اما گستاخانه به دنبال استقرار تئوری برتری هوایی و تسلط بر فضای آسمان دیگر کشورها هستند.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ادامه داد: ایران امروزه در برابر مسئولان عهدشکن و جنایتکار آمریکا ایستاده است. این نمایشگاه نشان می‌دهد آنها با تحریم ظالمانه ایران حیثیت خود را خدشه‌دار کرده اند. اقدامات غیرمسئولان ترامپ مایه منزوی‌تر شدن بیشتر آمریکا می‌شود.
امیر سرتیپ حاتمی یادآور شد: ایران 40سال پیش آمریکا را به عنوان نماد استکبار از کشور بیرون کرد و به زودی با افتخار جشن چهل سالگی انقلاب را برگزار می‌کند؛ پیام ما از جزیره کیش در خلیج فارس به همسایگان، دوستان و همه طرفداران صلح، پیام صلح و دوستی است.
به گفته وی، اصل صلح برای همه و جهان عاری از خشونت از اصول خدشه‌ناپذیر ایران است، همسایگان ما برای همیشه همسایه ما هستند بنابراین منطق و عقلانیت آنها در نگاه راهبردی ما به عنوان لوح ماندگاری است که مایل نیستیم بر آن نقطه تاریک نقش ببندد.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: ما به دنبال جلوگیری از خشونت و جنگ و در یک کلمه بازدارندگی هستیم تا کسی به خود فکر حمله به ایران راه ندهد. با خیرخواهی برای همه می‌توان از صلح کشور، منطقه و جهان حمایت کرد.
امیر سرتیپ حاتمی افزود: دل مردم ایران لبریز از بشردوستی و کرامت انسانی است و دل رنجور هیچ انسانی را برنمی ‌تابد.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در پایان از زحمات خلبانان نیروی هوایی ارتش و سپاه و تیم‌های هوایی روسیه و لتونی تشکر کرد.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو