استقبال گردشگران نوروزی از اقامتگاه‌های بومگردی در روستاهای هدف گردشگری

رئیس کمیته ساماندهی روستاها ستاد دائمی خدمات سفر سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: اقامتگاه‌های بومگردی با چیدمان سنتی، امکانات رفاهی مناسب و نرخ ارزان نسبت به سایر اماکن اقامتی در روستاهای هدف گردشگری شهرستان‌های چابهار و کنارک باعث جذب مسافرین نوروزی شده است.

به گزارش فرینا، عبدالوحید پایدار اضافه کرد: اقامتگاه‌های بومگردی و کاشانه‌های میهمان روستاهای هدف گردشگری تیس، پزم، گواتر، بریس، درک و تنگ در نوروز ۹۸ شاهد پذیرش شمار زیادی از مسافرین بوده‌اند.

پایدار اظهار کرد: طبیعت‌گردی همراه با اقامت در روستاها امروز به یکی از رو به رشدترین بخش‌ها در صنعت گردشگری تبدیل‌شده که اقامتگاه‌های بومگردی نیز در حال حاضر طرفداران خاص خود را پیداکرده است.

وی تصریح کرد: برای نوروز 98، تعداد 32 اقامتگاه بومگردی و کاشانه میهمان در روستاهای هدف گردشگری کار پذیرایی از مسافران را بر عهده داشتند که در آن‌ها امکانات رفاهی به‌طور ویژه تعبیه‌شده بود.
رئیس کمیته ساماندهی روستاها ستاد دائمی خدمات سفر سازمان منطقه آزاد چابهار تنوع قومیتی و فرهنگی و نیز وجود جاذبه‌های طبیعی را از مزیت‌های گردشگری‌ای روستاها برشمرد و افزود: بوم گردی راهی برای احیای سنت‌ها و آئین‌های قدیمی است که این مهم در اقامتگاه‌های بومگردی و کاشانه‌های میهمان شهرستان چابهار و روستاهای هدف گردشگری به نمایش گذاشته‌شده است.
 
پایدار عنوان کرد: گردشگران در این اقامتگاه‌ها می‌توانند از فرهنگ، آداب‌ورسوم و آیین‌های بکر و دست‌نخورده مناطق سیستان و بلوچستان، غذاهای سالم و طبیعی، نحوه فعالیت روستائیان، صنایع‌دستی زنان و مردان روستانشین و مناظر طبیعی زیبا و دیگر جاذبه‌های گردشگری این مناطق بهره‌مند شوند.

وی گفت: استفاده از طبیعت بکر روستاها خوردن غذاهای کاملاً سالم و ارگانیک که در محل تولید می‌شود بدون هیچ‌گونه افزودنی شیمیایی یا ماده نگه‌دارنده لمس یک زندگی ساده و سنتی روستایی شرکت در فعالیت‌های روزانه روستایی و خرید تولیدات دامی و صنایع‌دستی ازجمله فعالیت‌هایی است که گردشگران داخلی و خارجی فقط در اقامتگاه‌های بوم گردی می‌توانند تجربه کنند.

رئیس کمیته ساماندهی روستاها ستاد دائمی خدمات سفر سازمان منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: تلاش کرده‌ایم که در ستاد دائمی خدمات سفر منطقه آزاد چابهار برنامه‌های شاد و پرنشاطی را در روستاهای هدف گردشگری در تعطیلات نوروزی 98 برگزار و از این فرصت در جهت جذب گردشگر و معرفی استان استفاده کنیم.

خبرنگار منطقه آزاد چابهار امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو