آمادگی جزیره کیش برای میزبانی هیات اجرایی شورای المپیک آسیا

دبیر شورای ورزش و تربیت بدنی سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد که این جزیره از هر نظر آمادگی برگزاری نشست هیات رئیسه و اجرایی شورای المپیک آسیا را دارد.

به گزارش فرینا به نقل از خبرنگار مهر، در جریان نشست اعضای هیات رئیسه و هیات اجرایی شورای المپیک آسیا که روز گذشته در قطر برگزار شد، با میزبانی ایران برای برگزاری نشست آتی OCA موافقت شد.
سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک رایزنی برای کسب امتیاز این میزبانی را از سال گذشته و در مذاکره با شیخ احمد الفهد الصباح رئیس شورای المپیک آسیا آغاز کرده بود و در نهایت موفق به نهایی کردن آن شد.
البته هنوز زمان دقیق برگزاری نشست تعیین نشده و اینکه محل برگزاری آن کجا خواهد بود اما پیش از این صالحی امیری از کیش به عنوان محل برگزاری نشست هیات رئیسه و هیات اجرایی OCA نام برده بود.
دبیر شورای ورزش و تربیت بدنی سازمان منطقه آزاد کیش هم تاکید دارد که این جزیزه از هر نظر آمادگی و شرایط لازم برای میزبانی پیش روی کمیته ملی المپیک را دارد.
بهرام افشارزاده در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تقدیر از اقدام کمیته ملی المپیک برای کسب امتیاز برگزاری نشست اعضای هیات رئیسه و هیات اجرایی  OCA گفت: بعد از اجلاس کمیته بین المللی المپیک (IOC) که هر دو سال یکبار به میزبانی لوزان سوئیس برگزار می شود، نشست اعضای هیات رئیسه و اجرایی OCA بزرگترین گردهمایی مدیران ورزش برای کشورهای آسیایی است و از این حیث برگزاری این نشست اهمیت زیادی دارد.
افشارزاده با بیان اینکه تاکنون نشستی در این سطح به میزبانی ایران برگزار نشده است، خاطرنشان کرد: البته شیخ احمد الفهد الصباح تجربه سفر به ایران و ملاقات با مقامات ورزشی کشور را دارد اما این برای نخستین بار است که  نشست هیات رئیسه و اجرایی OCA در ایران برگزار می شود. اقدام صالحی امیری برای مهیا کردن شرایط برگزاری این نشست قابل تقدیر است.
وی ادامه داد: به واسطه میزبانی ایران برای نشست هیات رئیسه و اجرایی شورای المپیک آسیا، روسای کمیته های ملی المپیک کشورهای آسیایی و مقامات تصمیم گیرنده در بالاترین سطح ورزش قاره به ایران سفر می کنند. این فرصتی بزرگ برای ورزش ایران خواهد بود.
دبیر شورای ورزش و تربیت بدنی سازمان منطقه آزاد کیش در مورد محل برگزاری نشست پیش رو و اینکه از کیش به عنوان گزینه اصلی نام برده شده است، گفت: میزبانی کیش برای نشست اعضای هیات رئیسه و اجرایی OCA هنوز به طور رسمی اعلام نشده اما پیش از این صحبت هایی مطرح بود. در حال حاضر هم کیش از هر نظر آمادگی و شرایط لازم برای این میزبانی را دارد.
افشارزاده ابراز امیدواری کرد که ورزش ایران از نتایج مثبت برگزاری گردهمایی مدیران شورای المپیک آسیا در ایران هرچه بیشتر بهره مند شود.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.