بازگشت زائران اربعین نیازمند مدیریت منسجم است

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: روند بازگشت زائران اربعین از مرزهای کشور با توجه به حجم بسیار بالای زائران نیازمند مدیریت منسجم و یکپارچه است.

به گزارش فرینا به نقل از ایرنا، سرلشکر حسین سلامی با حضور در مرز بین المللی شلمچه اظهار داشت: با عنایت الهی و دعوت حسینی، حجم زائرانی که به عتبات عالیات مشرف شده‌ اند، نسبت به سال های گذشته افزایش قابل توجهی داشته است.

سرلشکر سلامی افزود: با همت مسئولان و خادمان در مرزها حرکت آرام و منطقی زائران را شاهد هستیم و این خدمت رسانی تا پایان این همایش عظیم اسلام ادامه دارد.

وی گفت: به فضل الهی امنیت در مرزهای چهار گانه برقرار است و مشکل حمل و نقل در عراق تا حدود بسیاری حل شده است، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آمادگی لازم را دارد تا  امکانات حمل و نقل را به سوی مرزهای چهار گانه بسیج کند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: تاکید بر تامین امنیت مرزها و زائران در مسیر رفت و برگشت در این همایش بزرگ حسینی ، دستگاه‌های امنیتی با هوشیاری کامل همه موراد را رصد می کنند تا این همایش عظیم حسینی با آسایش و امنیت برگزار شود.

سرلشکر سلامی در خصوص اتفاقات اخیر در کشور عراق و تاثیر آن بر مراسم اربعین حسینی، گفت: توطئه دشمنان اسلام در دامن زدن به نا آرامی‌ در عراق بی اثر بوده و موجب حضور بیشتر عاشقان در راهپیمایی اربعین شد و مردم تاثیری از این حوادث نمی‌پذیرند.

مرز شلمچه بعد از مهران شاهد بیشترین تردد زائران اربعین بوده است و تاکنون بیش از ۲۷ درصد زائران از این گذرگاه مرزی راهی کربلا شده اند.

در ۲ هفته اخیر بیش از ۸۵۰ هزار تردد در گذرگاه مرزی شلمچه ثبت شده است.

۴۰۰ موکب مردمی در مسیر ۱۵ کیلومتری میدان مقاومت خرمشهر تا شلمچه عراق شبانه روز به زائران خدمت رسانی می کنند.

خبرنگار منطقه آزاد اروند امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو