مشاور رییس جمهور:

استفاده از ظرفیت مناطق ویژه اقتصادی برای رونق تولید ملی ضروری است

به گفته مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، فرودگاه پیام یکی از مراکز لجستیک کشور محسوب می شود و استفاده از ظرفیت این مناطق برای رونق تولید ملی ضروری است.

به گزارش فرینا، مرتضی بانک امروز (چهارشنبه) در بازدید از واحد های تولیدی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام، از بهره برداری 110 واحد صنعتی جدید در این فرودگاه تا پایان سال آینده خبر داد.
او بخش خدمات هوایی را از مهمترین خدمات در این منطقه ویژه اقتصادی عنوان کرد و افزود: با توجه به موقعیت جغرافیایی فرودگاه پیام و نزدیکی آن به پایتخت، دسترسی به مسیرهای جاده ای، با تکمیل اتصال راه آهن سراسری به این منطقه، فرصت و امکانات خوبی در حوزه لجستیک فراهم خواهد شد.
مرتضی بانک با بیان اینکه در سال های اخیر اقدامات مثبت و موثری در حوزه صنعت و صنایع پاک در منطقه ویژه اقتصادی فرودگاه پیام انجام شده است، افزود: منطقه ویژه اقتصادی پیام اقدامات حمل و نقلی، لجستیکی و ... بسیاری انجام داده و اکنون به سمت صنایع پاک در حرکت است، که مجموع این عوامل نشان می دهد عملکرد مثبت این منطقه است.
او به اشتغالزایی 1800 نفر طی دوسال در منطقه ویژه اقتصادی پیام اشاره کرد و گفت: در فرودگاه بین المللی پیام بیش از 70 واحد صنعتی فعال، 10 واحد صنعتی غیر فعال و 110 واحد در حال ساخت وجود دارد که تا اواخر سال آینده به بهره برداری می رسند و برای سه هزار نفر اشتغال ایجاد خواهند کرد. 
مشاور رییس جمهور بر لزوم فعال کردن تمام ظرفیت فرودگاه پیام، تاکید کرد و گفت: ظرفیت فرودگاه پیام باید به طور کامل به بهره برداری برسد تا شاهد رشد اقتصادی البرز باشیم.
مرتضی بانک از افزایش توانمندسازی اقتصادی در مناطق ویژه اقتصادی کشور خبر داد و افزود: سالانه 20 میلیارد دلار صادرات از مناطق آزاد و ویژه اقتصادی صورت می گیرد و رونق تولید موجب اشتغالزایی 510 هزار نفر در این مناطق شده است. 1900 واحد در این مناطق فعالیت می کنند و با توجه به عدم استفاده این مناطق از بودجه و خدمات عمومی دولتی، مناطق آزاد و ویژه اقتصادی می توانند الگوی خوبی برای فعالیت های خالص بخش خصوصی باشند.
او با بیان اینکه در 50 سال اخیر توسعه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در دنیا مورد توجه قرار گرفته است گفت: حدود 1400 منطقه آزاد و ویژه اقتصادی در دنیا وجود دارد که بسیاری از آنها در کشورهایی با اقتصاد آزاد ایجاد شده اند.
مشاور رییس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی اظهار داشت: ایجاد اکوسیستم‌های ویژه اقتصادی در دنیا از اهمیت بالایی برخوردار است چرا که به رشد و توسعه ابعاد مختلف تجاری کمک می کند.
گفتنی است؛ مرتضی بانک امروز (چهارشنبه) با حضور در منطقه ویژه اقتصادی پیام از واحدهای تولیدی مستقر در این منطقه ویژه اقتصادی بازدید کرد.
«عزیزالله شهبازی» استاندار البرز، «جعفر آهنگران» معاون برنامه ریزی، «حسین گروسی» معاون حقوقی و امور مجلس دبیرخانه شورایعالی، «نادر ثناگو مطلق» مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پیام، «جواد عباسپور» سرپرست مدیریت هماهنگی مناطق ویژه اقتصادی و «هانی صباغان» سرپرست مدیریت حوزه دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، وی را در این بازدید همراهی کردند.
 

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو