توسط سازمان منطقه آزاد ماکو؛

صدور و تمدید ۷۳۸ مجوز فعالیت اقتصادی در ۹ ماهه سال جاری

  • دوشنبه 9 دی 1398 - 10:41
  • ماکو
  • 0 دیدگاه
مدیر بازرگانی سازمان منطقه آزاد ماکو از صدور ۱۸۵ مجوز و تمدید ۵۵۳ مجوز فعالیت اقتصادی در ۹ ماهه سال جاری خبر داد.

به گزارش فرینا، علی قنبری با اشاره به اینکه در این مدت ۴۴ کارت بازرگانی حقیقی و حقوقی در منطقه آزاد ماکو صادر شده است افزود: همچنین در سال جاری ۳۳۲ پرونده در سامانه سیفام ثبت نام شده است و در این مدت ۱۷ پروانه ایثارگری صادر گردیده است.

قنبری از فعالین اقتصادی منطقه آزاد ماکو خواست تا با تمدید مجوز فعالیت اقتصادی نسبت به بهرمندی از مزایای منطقه آزاد اقدام کنند.

وی ادامه داد: با استناد به ماده ۱۳ قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی؛ اشخاص حقیقی و حقوقی که در منطقه به انواع فعالیت های اقتصادی اشتغال دارند، نسبت به هر نوع فعالیت اقتصادی در منطقه آزاد از تاریخ بهره برداری مندرج در مجوز به مدت بیست سال از پرداخت مالیات بر درآمد و دارایی موضوع قانون مالیات های مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده معاف خواهند بود.

مدیر بازرگانی سازمان منطقه آزاد ماکو تصریح کرد:‌ همچنین با توجه به ماده ۵ اصلاحیه آیین نامه اخذ عوارض در مناطق آزاد؛ سازمان های مناطق آزاد مکلفند از شروع فعالیت های بدون مجوز و یا ادامه فعالیت هایی که نسبت به تمدید مجوز از سازمان منطقه اقدام نمی نمایند جلوگیری بعمل آورند.

خبرنگار منطقه آزاد ماکو امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو