با حضور مشاور رییس جمهور؛

برگزاری مراسم تکریم و معارفه معاونین اقتصادی سابق و جدید دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد

مراسم تکریم و معارفه معاون اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برگزار شد.

به گزارش فرینا، مشاور رییس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در این مراسم که در حاشیه نشست شورای مدیران عامل سازمان های مناطق آزاد کشور برگزار شد گفت: آقای افتخاری و تیم همراه ایشان در مدت کوتاه دوسال توانستند تحولی چشمگیر در حوزه اقتصادی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایجاد کنند.

مرتضی بانک افزود: مناطق آزاد برخلاف سایر دستگاه های دولتی که  ممکن است تنها پاسخگوی یک دستگاه باشند با تمامی دستگاه های اجرایی به ویژه نهادهای متناظر و اقتصادی از قبیل سازمان مالیاتی، گمرک، وزارت صنعت در ارتباط است.

او ادامه داد: معاونت اقتصادی دبیرخانه شورایعالی توانست در این شرایط سخت اقتصادی،  نظام مدیریتی جدیدی در سیستم های عملیاتی در حوزه های ثبت سفارش و گمرک ایجاد کند تا بتوانیم لطمه های وارد شده به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور را کنترل و بازسازی کنیم.

وی اضافه کرد: انتخاب شایسته دکتر افتخاری با پیشینه قوی مدیریت در حوزه های اقتصادی و بویژه مالی برای کرسی مهم صندوق بازنشستگی کشور نشان از توانمندی های ایشان دارد که مایه مباهات همه ماست.

مشاور رییس جمهور حضور معاون اقتصادی جدید دبیرخانه شورایعالی را در پیشبرد اهداف اقتصادی مناطق آزاد موثر دانست و گفت: سابقه طولانی جناب آقای جمالی در سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران و آشنایی با مسائل اقتصادی و ارتباطات خارجی می تواند ما را در رسیدن به اهداف و برنامه های پیش رو در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی یاری کند.

معاون اقتصادی سابق دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در مراسم تکریم خود گفت: حضور در دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی فرصت مغتنمی بود تا بتوانیم به دیگران ثابت کنیم که در شرایط سخت اقتصادی هم می توان راهکارهایی برای خروج از این بحران ارائه داد.

اکبر افتخاری افزود: حضور جناب آقای دکتر بانک و پیگیری های مجدانه ایشان فرصتی برای مدیران مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و دبیرخانه شورایعالی فراهم کرده است تا خلاقیت را در امور محوله خود پیاده سازی کنند.

افتخاری با تبریک به انتصاب معاون اقتصادی جدید دبیرخانه شورایعالی اظهار داشت: فرصت های خوبی در مناطق آزاد در این شرایط سخت اقتصادی وجود دارد. متاسفانه بسیاری از مسائل به دلیل فرصت سوزی های انجام شده بعضی از مدیران و مسئولین کشوری باعث شده ذی نفعان دچار ضرر و زیان بشنود که با استمرار و پیگیری قابل رفع است.

معاون اقتصادی جدید دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در مراسم تودیع خود و تبریک به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر گفت: خوشبختانه با حضور جناب آقای دکتر افتخاری مسیر مناسبی برای خدمتگذاری به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فراهم شده و امیدوارم با همکاری سایر مناطق بتوانیم در این مسیر حرکت کنیم.

احمد جمالی افزود: فعالیت اقتصادی در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در شرایطی که در آن هستیم کار بسیار دشواری است. ولی با همکاری و انسجام امکان ارائه راهکارهای مناسب برای گذر از این چالش ها وجود دارد.

جمالی ادامه داد: مناطق آزاد کشور همچون منشوری هستند که وجوهی مختلفی دارند و وجه غالب آنها صادرات محور بودن آنهاست.

وی اظهار داشت: مناطق آزاد با اهداف مختلف و با مقاصد گوناگون ایجاد شده است و هریک از مناطق از ماهیت و کارکرد متفاوتی برخوردار هستند.

معاون اقتصادی جدید دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در پایان افزود: امیدواریم با مساعدت همکاران در دبیرخانه شورایعالی و سازمان های مناطق، چالش های موجود احصاء و برای رفع آنها کوشش کنیم.

گفتنی است؛ مرتضی بانک در حکمی (دوشنبه 7 بهمن ماه) «احمد جمالی» را به عنوان «معاون اقتصادی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی» منصوب کرد.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو