بازدید مدیرعامل منطقه آزاد قشم از پروژه های عمرانی و گردشگری

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در ادامه روند بازدیدهای مستمر خود از پروژه های عمرانی، اقتصادی، گردشگری و... در سطح جزیره از چندین طرح عمرانی و خدماتی در حوزه مدیریت امور درگهان و حومه بازدید کرد.

به گزارش فرینا، حمیدرضا مومنی در این بازدیدها که با حضور جمعی از معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد قشم برگزار شد، برای تسریع روند اجرای این طرح ها دستورات لازم را صادر کرد.
بازدید از محل احداث فاز اول مسجد و مجموعه فرهنگی، آموزشی امام حسین (ع) در شهر درگهان، مقصد یکی از بازدیدهای مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به همراه حجت الاسلام تارم امام جمعه شهرستان قشم و حجت الاسلام درویشی نماینده آیت الله صافی گلپایگانی و جمعی از معاونین و مدیران سازمان بود. طبق برنامه ریزی صورت گرفته فاز نخست احداث این مسجد تا پایان سال جاری به اتمام خواهد رسید.
حضور در دو مدرسه رازی در روستای طولا و مدرسه مهدیه شهر درگهان و بازدید از امکانات و تجهیزات آنها، بخش دیگری از برنامه های روز پنجشنبه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و هیات همراه بود که با همزمان با روزهای آغازین سال تحصیلی مورد بازدید قرار گرفت. تجهیز و ساماندهی وضعیت کلاس های درس این دو مدرسه توسط نیروهای مدیریت امور درگهان و حومه سازمان منطقه آزاد قشم صورت گرفته است. در ادامه نیز مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم دستوراتی را در راستای تسریع عملیات ساماندهی این مدارس صادر کرد.
در بخش دیگری از این بازدیدها، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم دستورات لازم را جهت برنامه ریزی برای ساماندهی و آسفالت مسیر منتهی به ندامتگاه قشم را مورد نظر قرار داد.
بررسی وضعیت عملیات لایروبی خور هلر ـ درگهان با هدف جمع آوری آب های سطحی مناطق بالادست و هدایت آن به سمت دریا بخش دیگری از بازدیدهای مومنی و هیات همراه بود. با احداث این خور مقدمات ساماندهی معابر و محوطه سازی های متناسب با این طرح فراهم می شود. این عملیات شامل مراحل خاكبرداري، لجن برداري، اجراي لايه زير بستر و بستر سازي، اجراي پاشنه فونداسيون، لاشه چيني ديوار، اجراي سنگ مالون و نماسازي است.
بازدید از محل پیش بینی شده جهت احداث موج شکن و پیاده راه رینگ ساحلی هلر - درگهان مقصد بخش دیگری از بازدیدهای روز پنجشنبه مدیرعامل سازمان منطقه آژاد قشم و هیات همراه بود. طبق برنامه ریزی صورت گرفته احداث موج شکن و پیاده راه این رینگ ساحلی مسافتی حدود 220 متر میان روستای هلر و شهر درگهان را شامل می شود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و جمعی از معاونین و مدیران این سازمان در ادامه از محل احداث بلوار اصلی روستای ریگو بازدید کردند. این بلوار به طول یک کیلومتر احداث شده و همچنین جدول کشی بلوار، ساخت پل آبراهه، کاشت نخل و نصب پایه های روشنایی بخش دیگری از عملیات هایی است که در این بلوار اجرایی شده است.
مومنی به همراه جمعی از معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد قشم در ادامه ضمن بازدید از روند ساخت پروژه های فاز دوم جزایر ناز و توسعه کمپ پارک ریگو در جریان سرعت پیشرفت فیزیکی این دو کمپ تفریحی ـ ساحلی، برای بهره برداری سریع تر از این فضاها، دستوراتی صادر کرد. این پروژه ها بخشی از پروژه های عمرانی این منطقه است که باهدف کمک به چرخش اقتصاد صنعت گردشگری جزیره در دستور کار قرار گرفته است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پایان برنامه بازدیدهای خود از روند اجرای عملیات عمرانی طرح تعریض و اصلاح جاده ساحل جنوبی به سمت روستای دفاری و همچنین محوطه در نظر گرفته شده برای احداث پارک و زمین ورزشی در روستای دفاری بازدید کرد.

مومنی در این بازدید بر سرعت بخشیدن روند اجرایی این طرح با هدف افزایش ایمنی مسیر دسترسی و همچنین توسعه حوزه گردشگری روستای دفاری تاکید کرد. طرح تعریض و تبدیل جاده به بلوار ورودی روستای دفاری قشم در فاز نخست تا این روستا ادامه دارد و هدف نهایی این پروژه در مراحل بعد، اتصال جاده ساحل جنوبی به ساحل شمالی جزیره قشم خواهد بود. براساس تفاهم نامه امضا شده برای این طرح، قرار است خاکریزی این طرح توسط شورای اسلامی دفاری صورت گرفته و آسفالت، جدول گذاری، فضای سبز و روشنایی این پروژه از سوی سازمان منطقه آزاد قشم انجام شود.
این پروژه ها با سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم در حال ساخت و توسعه است تا با افزایش ظرفیت های طبیعت گردی و دریایی، به جذب هرچه بیشتر گردشگر کمک کرده و با اشتغالزایی حاصل، در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری به جهش تولید در منطقه و کشور تحقق بخشد.

خبرنگار منطقه آزاد قشم امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو