جمعه 3 اسفند 1397

سرمقاله

پارس جنوبی، تبلور جهاد اقتصادی و صیانت از منافع ملی

وزارت نفت در سال‌های آغازین دهه ۷۰ همسو با برنامه ظرفیت‌سازی تولید نفت و گاز در بخش‌های فراساحلی به‌ویژه پس از آغاز تولید گاز از سوی کشور همسایه قطر، نخستین تحرکات خود را در زمینه تکمیل عملیات اکتشاف در پهنه خلیج‌فارس به‌منظور شناخت موقعیت‌های مخزنی جدید با ممارست در یک دوره فشرده آغاز کرد که حاصل کاوش‌های کشتی استیجاری دلف، کشف بزرگ‌ترین میدان گازی جهان در آب‌های ایران در بخش راهبردی منطقه را به دنبال داشت.

بندر شهید رجایی نگین درخشان ایران در توسعه اقتصاد ملی

براساس آمارهای موجود حدود 90 درصد واردات و 85 درصد صادرات کشور از طریق بندرها انجام می شود که این آمارها نشان دهنده نقش بسزای حمل و نقل دریایی در توسعه اقتصادی کشور است.

رشد صادرات کالا از منطقه آزاد ارس در دوران تحریم

با وجود اعمال تحریم های غیرقانونی آمریکا علیه کشورمان، صادرات کالا از منطقه آزاد ارس رشد داشته و به 180میلیون دلار در 9ماه امسال در مقایسه با 176میلیون دلار سال قبل رسیده است.

همایش دوروزه بین ‏المللی فرصت ‏‏های سرمایه‏ گذاری در سیستان و بلوچستان در چابهار برگزار شد

۲۵ سال گذشت؛ ربع قرن. زمان بلندی است برای تحول بزرگ در هر نقطه ‏ای از دنیا. ۲۵ سال پیش می‏ شود روزهای ابتدایی دهه هفتاد. بچه‏ های دهه هفتاد این‏ روزها شده ‏اند یکی از موثرترین گروه ‏های جمعیتی ایران ؛ پرانرژی و عمدتا تحصیل‏کرده به دنبال شغل، در آستانه ازدواج و آماده برای پریدن در پنجره جمعیتی.

با سفر ظریف به هند، فرصت مغتنمی برای ایران فراهم شده است

بهرام امیراحمدیان، اهمیت سفر ظریف به هند و ظرفیت‌های روابط دو کشور را مورد بررسی قرار داده است.

سوغات سفر هند، بی اعتنایی به تحریم، عزم برای ادامه مسیر آزموده

سفر محمد جواد ظریف به دهلی نو به عنوان وزیر خارجه کشوری که هند آن را 'بیش از یک شریک تجاری' خود توصیف می کند نشانه ای آشکار از موفقیت ایران در گشودن مسیرهای نوین برای خود در عبور از تنگناهای اقتصادی موجود با تکیه بر جایگاه دیرین و موقعیت ویژه خود در منطقه است.

منطقه آزاد چابهار و روزنه‌های امید برای توسعه فعالیت‌های اقتصادی عرصه مد و لباس

برگزاری بخش بین‌الملل هشتمین جشنواره مد و لباس فجر به میزبانی منطقه آزاد چابهار بر آن است زبان هنر ایرانی را برای سایر نقاط جهان ترجمه کند.

چابهار؛ دروازه بازرگانی منطقه ای ایران، هند و آسیای مرکزی

خبرگزاری ایندیا تایمز به فرصت گرانبهای همکاری های منطقه ای میان هند، ایران و آسیای مرکزی اشاره کرد و نوشت که طرح‌ بزرگ بین المللی چابهار مسیر همکاری این منطقه و اروپا را ممکن می سازد.

رسانه هندی از سفر ظریف به هند در هفته جاری خبر داد

یک رسانه هندی نوشت؛ محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران هفته جاری برای شرکت در نشست سالانه «ریسینا» عازم هند خواهد شد و دیدارهایی نیز با مقامات عالی این کشور خواهد داشت.
1 - 10 of 337

آخرین اخبار آرشیو