دوشنبه 23 مهر 1397

سرمقاله

مناطق آزاد و توسعه روابط اقتصادی با افغانستان و چین

همزمان با تصویب ماده واحده لایحه پیشنهادی دولت برای تعیین مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی جدید در تاریخ ۱۱شهریور ۹۷ مجلس شورای اسلامی که با ۱۶۶رای موافق نمایندگان به سرانجام رسید،

منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس، پیشگام در رشد بهره‌وری

شرکت منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در نظر دارد تا با برگزاری کلاس‌های آموزشی مختلف فرصت ارتقای سطح فنی و کیفی تمامی اعضای سازمان و به ویژه کارکنان جنوب کشور را فراهم کند. کلاس‌های مذکور علاوه بر صرفه جویی در هزینه‌های سازمان موجب افزایش نیروی انسانی متخصص و کارآمد خواهد شد.

سواحل مکران دروازه طلایی کشور برای توسعه صادرات

مجاورت سواحل مکران با آب‌های آزاد بین‌المللی می تواند به عنوان یک مزیت مهم صادرات محصولات پتروشیمی کشورمان را تسهیل کند.

استقبال سرمایه‌گذاران خارجی برای حضور در کیش

ایجاد بسترهای مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری کشورهای خارجی یکی از مهم‌ترین ابزارهایی است که می‌تواند به رشد اقتصادی و تحقق اهداف دولت‌ها در نزدیک شدن به کشورهای توسعه‌یافته جهان کمک کند.

وضعیت آموزش در چابهار و نواحی همجوار

آموزش اساس و پایه توسعه متوازن و یکی از عوامل موثر در توسعه پایدار است. نیازی به تاکید بر اهمیت آموزش و تاثیر آن بر دیگر عرصه های زندگی نیست، اما نیاز به تاکید مضاعف است که به وضعیت آموزش در منطقه چابهار و نواحی همجواز توجه ویژه شود چرا که توسعه متوازن و همه جانبه به واسطه آموزش فراگیر و با کیفیت امکان پذیر است.

منطقه ویژه خلیج‌فارس، هدفی مناسب برای سرمایه‌گذاری خارجی

موضوع ارتقاء و توسعه مناطق اقتصادی و صنایع معدنی و فلزی کشور از مسائل مهم افزایش سرمایه‌های کشور است. منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس در این راستا اقدامات موثری را انجام داده که امید می‌رود تا با تداوم این فعالیت‌ها و تبدیل تهدیدهای بین‌المللی به فرصت‌های صادراتی، موجبات جذب سرمایه‌گذاران خارجی را فراهم کند.

جایگاه مناطق آزاد در توسعه اقتصادی منطقه بررسی شد؛مکمل های پازل خاورمیانه

با توجه به اینکه حدود ۴۰۰ میلیـون نفـر جمعیت در کشورهای اطراف ایران سـاکن هستند کـه کشورهای آن‌ها دارای درآمـدهای نفتـی سرشاری هستند، بازاری مصرفی به شمار می‌روند که ایران می‌تواند با استفاده از ظرفیت‌های موجود و دعوت از سرمایه‌گذاران محصولات موردنیاز این جمعیت را در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور تولید کند.

مناطق آزاد دروازه کسب‌وکارهای الکترونیکی

مناطق آزاد با هدف آزادی فعالان اقتصادی از محدودیت‌های گمرکی و مالیاتی، پایه‌گذاری شدند و در سال 1372 قانون چگونگی اداره مناطق آزاد به تصویب رسید. محدوده جغرافیایی این مناطق، خارج از قلمرو گمرکی است و به‌طور کلی در مبادلات بازرگانی با خارج از کشور از شمول مقررات صادرات و واردات مستثنی هستند.
1 - 10 of 310

آخرین اخبار آرشیو