خبر ویژه

موافقتنامه موقت تشکیل منطقه آزاد تجاری ایران و اوراسیا ابلاغ شد

دکتر روحانی قانون موافقتنامه موقت تشکیل منطقه آزاد تجاری بین ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا و کشورهای عضو را ابلاغ کرد.

جایی برای سیاسی‌کاری درباره مناطق آزاد وجود ندارد

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: ما باید موضوع مناطق آزاد را از نگاه سیاسی خارج کنیم. امروز هفت منطقه آزاد داریم که در آینده‌ای نزدیک هشت منطقه به آن اضافه خواهد شد و به نظر‌ می‌رسد این تعداد کافی باشد.

اقتصاد فرهنگ چابهار با صنعت سوزن دوزی بلوچ توسعه میابد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با بیان این که هنر سوزن دوزی ریشه و اصالتی دارد که می تواند در اقتصاد فرهنگ به کار آید، گفت: سوزن دوزی بلوچ به عنوان یک اصالت ایرانی در لباس بانوان کاربردی شده است.

ارتقای ۳۲ رتبه‌ای ایران در عملکرد بخش لجستیک دنیا

معاون برنامه‌ریزی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: رتبه ایران در نظام لجستیک بین‌الملل طی چهار سال گذشته میلادی ۳۲ رتبه ارتقا یافته که نشان‌دهنده توسعه روزافزون این بخش در کشور است. 

منطقه آزاد ماکو ظرفیت تبدیل شدن به هاب لجستیک منطقه را دارد

قائم مقام مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: منطقه آزاد ماکو با توجه به موقعیت استراتژیکی موجود، ظرفیت بی‌بدیلی برای تبدیل‌ شدن به هاب لجستیکی را دارد و رسیدن به این امر از اهداف این سازمان است.

رشد جذب سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد ارس به شیوه برد ـ برد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: با وجود تحریم‌ها، در سال 97 در منطقه آزاد ارس شاهد رشد 5 درصدی صادرات بودیم.

چابهار؛ امن‌ترین، نزدیکترین و ارزان ترین مسیر به بازار‌های منطقه ای

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: توافقنامه سه جانبه میان ایران، هند و افغانستان نقطه عطفی در تاریخ این کشورهاست و در این توافقنامه، چابهار نیز امن ترین، ارزانترین و نزدیکترین مسیر دسترسی به بازار های منطقه ای به شمار می‌رود.

رشد 30 درصدی تجارت ایران و هند علی‌رغم تحریم‌ها

سفیر دهلی نو در تهران گفت: علی‌رغم فشارها و تحریم‌ها در طول یک‌سال گذشته تجارت ایران و هند ۳۰ درصد رشد داشته و به رقمی حدود ۱۷ میلیارد دلار در سال رسیده است.

لزوم ایجاد مدیریت یکپارچه در مناطق آزاد

معاون تولید، صادرات و فناوری دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: تا مدیریت یکپارچه در مناطق آزاد وجود نداشته باشد، هرچقدر هم به فعالان اقتصادی تسهیلات بدهیم بی‌فایده خواهد بود.
101 - 110 of 235

آخرین اخبار آرشیو