خبر ویژه

تاکید مشاور رییس جمهور بر استمرار برگزاری جشنواره نام آوران ماندگار کیش

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: تجلیل از کارآفرینان، گامی ارزنده در جهت توسعه و تعالی کشور است و خرسندیم که این رویداد ارزشمند به مدد تفکر خوب دکتر مظفری در جزیره کیش که از شاخص ترین مناطق آزاد کشور است برگزار شده است.

حذف معافیت مالیاتی مناطق آزاد آسیب به ظرفیت های ملی است

مدیرهماهنگی امور نهادهای مالی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: امروز بیش از هر زمان دیگری کشور به ایجاد بسترهای جذاب جهت جذب سرمایه گذاران خارجی نیاز دارد و حذف همین معافیت مالیاتی در مناطق آزاد و ویژه با فراری دادن سرمایه‌گذاران به ظرفیت های داخلی آسیب خواهد زد.

دو خبر مهم برای توسعه چابهار

«تامین فاینانس 450 میلیون دلاری چینی‌ها برای ساخت فرودگاه چابهار» و «اختصاص 300 میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای راه اندازی راه‌آهن چابهار ـ زاهدان » دو خبر مهمی بود که از سوی مدیرعامل منطقه آزاد چابهار عنوان شد. 

احداث ۱۸ طرح پتروشیمی در منطقه آزاد چابهار

مدیرعامل شرکت تامین زیرساخت های منطقه آزاد چابهار با اشاره به طراحی ۱۸ طرح پتروشیمی در منطقه آزاد چابهار گفت: این طرح ها در سه فاز و به ظرفیت هر واحد یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن از سال ۱۴۰۱ به بهره برداری می رسند.

مناطق آزاد جدید در حاشیه شهرها ایجاد می‌شوند

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: با بحث‌های کارشناسی به این نتیجه رسیده‌ایم که بهتر است مناطق آزاد جدید در حاشیه محدوده‌های شهری قرار گیرند تا از یک سو تعارضات قانونی کمتری بوجود آید و در عین حال مشکلاتی که مردم ممکن است با آن رو به رو شوند، کمتر باشد.  اواسط تیرماه سال ۱۳۹۵ رئیس جمهوری، لایحه ایجاد هفت منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی و ۱۲ منطقه ویژه اقتصادی را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد. براساس این لایحه  این مناطق از ۸ منطقه به ۱۵ منطقه افزایش می‌یابند.

افتتاحیه نخستین دوره رقابت‌های کبدی جوانان جهان در جزیره کیش

مراسم افتتاحیه نخستین دوره رقابت‌های کبدی جوانان جهان با حضور ۲۰۰ ورزشکار از ١٣ کشور جهان در جزیره کیش برگزار شد. 

آئین های گرامیداشت روز کیش آغاز شد

زنگ کیش در آستانه اجرای آئین های بیستم آبان، با حضور مرتضی بانک مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی کشور و غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش نواخته شد.

وجود بازارهای مالی، اقتصاد مناطق آزاد را رونق می دهد 

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اشاره به اینکه امروزه وجود بازارهای مالی یکی از اصلی ترین منابع درآمدی برای فعالا اقتصادی در دنیا است تاکید کرد: با برنامه ریزی انجام شده بازارهای مالی در مناطق آزاد فعالیت های جدید خود را آغاز کرده اند و جزیره کیش یکی از پیشگامان این حوزه است. 

صکوک اجاره ای ۳ هزار میلیارد ریالی شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش عرضه و در ٣٠ ثانيه به فروش رسيد

با حضور مرتضي بانك مشاور رئيس جمهور و دبير شورايعالي مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و غلامحسين مظفري مدير عامل سازمان منطقه آزاد كيش، صکوک اجاره ای ۳ هزار میلیارد ریالی شرکت سرمایه گذاری و توسعه کیش در تالار بورس کیش عرضه و در ٣٠ ثانيه به فروش رسيد.

ارتقای فرهنگ عمومی راهبرد اساسی منطقه آزاد اروند

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند، ارتقای فرهنگ عمومی را راهبرد اساسی منطقه آزاد اروند دانست و گفت: حدود ۲۰۰ میلیارد تومان در حوزه فرهنگ و آموزش در منطقه آزاد اروند هزینه شده که این رقم در این منطقه یا در شهرهای همتراز بی ‌سابقه بوده است.
1 - 10 of 301

آخرین اخبار آرشیو