خبر ویژه

برای تجارت با افغانستان به بندر چابهار نیاز داریم

وزیر اقتصاد هند بر استفاده از بندر چابهار برای تجارت با افغانستان تاکید کرد.

حذف معافیت های مالیاتی مناطق آزاد چه ضربه‌ای به شاکله این مناطق وارد می‌کند؟

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: عدم پایبندی به قوانین مصرح و ایجاد تغییرات خلق الساعه نشانه ای از بی تعهدی است و ریسک سرمایه گذاری را نه تنها در مناطق آزاد بلکه در کل کشور به شدت افزایش خواهد داد و بی اعتمادی را رواج و ساختار سرمایه اجتماعی را درهم خواهد شکست.

تصویب دو هزار و 660 میلیارد تومان طرح سرمایه گذاری در ارس

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس در جلسه شورای اداری شهرستان جلفا که با حضور معاون رئیس قوه قضائیه برگزار شد، گفت: ارزش طرح های سرمایه گذاری تصویب شده در هفت ماه امسال دو هزار و 660 میلیارد تومان است.

مناطق آزاد در هفته ای که گذشت

عناوین مهم ترین اخبار مناطق آزاد کشور در طول هفته گذشته را مرور می کنیم.

پیام تسلیت مشاور رییس جمهور در پی درگذشت بانو اعظم طالقانی

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در پیامی درگذشت درگذشت سرکار خانم اعظم طالقانی دبیرکل جامعه زنان انقلاب اسلامی را تسلیت گفت.

معافیت مالیاتی شرط تداوم حیات مناطق آزاد است

نماینده کلیبر، خداآفرین و هوراند در مجلس شورای اسلامی، استمرار معافیت مناطق آزاد تجاری صنعتی از شمول مالیات بر ارزش افزوده را شرط تداوم حیات این مناطق دانست.

طرح حذف معافیت مالیاتی مناطق آزاد در تعارض با منافع ملی است

نماینده مرند و جلفا و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: پشت پرده جنجال‌ها برای تصویب حذف معافیت مالیاتی مناطق آزاد، منطقه‌نگری برخی‌هاست که در لوای برقراری عدالت مالیاتی منافع خود را دنبال می‌کنند و اصل آن در تعارض با منافع ملی است. 

ارس به قطب بین‌المللی حمل و نقل در کشور تبدیل می‌شود

از منطقه آزاد ارس به‌عنوان یکی از ۶ دروازه حیاتی ایران در راستای پیوند اقتصاد داخلی با اقتصاد جهانی نام‌ برده می‌شود که علاوه بر اینکه دروازه ورودی و ارتباطی ایران با کشورهای CIS به شمار می‌رود، می‌تواند به‌عنوان پل ارتباطی دیگر کشورهای منطقه به‌ویژه ترکیه باشد و نقش ژئوپلیتیکی فراملی ایفا کند.
31 - 40 of 301

آخرین اخبار آرشیو