خبر ویژه

ورود اولین محموله دام زنده از طریق مجتمع بندری کاسپین به کشور

برای نخستین بار در بنادر شمال کشور اولین محموله دام زنده از طریق مجتمع بندری کاسپین با حضور رضا مسرور و مدیرعامل، اعضای هیات مدیره، معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد انزلی، مدیران کشتیرانی دریایی خزر، مدیران گمرک جمهوری اسلامی و دامپزشکی وارد کشور شد.

حضور گسترده شرکت های ICT، دانش بنیان و های تک در منطقه ویژه اقتصادی پیام

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پیام گفت: بیش از ۵۰ درصد شرکت های مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پیام در حوزه ICT، دانش بنیان و های تک فعال هستند.

قدرت واقعی مناطق آزاد با اتحاد جهادی سران قوا تحقق می‌یابد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس گفت: قدرت واقعی مناطق آزاد با لایروبی افکار و قوانین دست و پاگیر و اتحاد جهادی سران قوا تحقق می‌یابد.

کاهش ۲۰ درصدی سقف دلاری واردات کالای همراه مسافر نسبت به سال گذشته

مدیر توسعه صادرات، امور گمرکی و ارزش افزوده دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: برحسب دستور معاون اول رییس جمهوری سقف دلاری واردات کالای همراه مسافر به نسبت سال گذشته ۲۰ درصد کاهش پیدا کرده است.

قشم به قطب نخست تولید بچه ماهی کشور تبدیل می شود

مدیر کشاورزی و شیلات سازمان منطقه آزاد قشم گفت: با تدبیر مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و سرمایه گذاری مشترک دو شرکت مالزیایی و ایرانی، قشم به قطب نخست تولید بچه ماهی دریایی در کشور و منطقه تبدیل می شود. 

افزایش ۱۰ درصدی جذب گردشگر در فاز تجارت و گردشگری منطقه آزاد انزلی

از ابتدای فروردین تا پایان خرداد ماه سال جاری تعداد ۲ میلیون و ۹۴ هزار گردشگر از فاز تجارت و گردشگری منطقه بازدید به عمل آوردند که در مقایسه با ۱ میلیون و ۸۹۸ هزار نفری که سال گذشته از این بخش منطقه دیدار داشتند، از رشد ۱۰ درصدی جذب گردشگر خبر می دهد.

آیین‌نامه اعطای مجوز اقامت پنج‌ساله به اتباع خارجی سرمایه گذار در ایران تصویب شد

هیئت وزیران در جلسه امروز بعدازظهر خود که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری برگزار شد از بازیکنان، مربی و کادر فنی تیم ملی کشورمان به دلیل کسب موفقیت‌های پی درپی و صعود به مرحله نهایی لیگ والیبال ملت‌ها ۲۰۱۹ تقدیر و تشکر کرد.

دو هزارو پانصد دانش آموز چابهاری مدرسه دار می شوند

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: 2500 دانش آموز محروم‌ترین منطقه آموزشی ایران با همت موسسه مردم نهاد دستیاری به دشتیاری و منطقه آزاد چابهار مدرسه‌دار می‌شوند .

امتیازات مناطق آزاد تجاری و ویژه اقتصادی در مقایسه با سرزمین اصلی در چیست؟

مناطق ویژه اقتصادی از نظر ماهیتی و کارکردی شبیه مناطق آزاد هستند و فقط در جزئیات با هم تفاوت دارند؛ در بسیاری از نقاط جهان مناطق آزاد و ویژه را تحت نظام واحد اداره می‌کنند و در ایران نیز وجود شورای عالی و دبیرخانه واحد، نشان از هماهنگی در سیاست‌ها و نظام اداری دارد. 

افزایش 160 درصدی رشد سرمایه گذاری در منطقه آزاد انزلی

در سه ماهه نخست سال جاری این منطقه با جذب ۴۶۲۸ میلیارد ریال سرمایه گذاری مستقیم تحقق یافته، موفق به رشد ۱۶۰ درصدی در مقایسه با ۱۷۷۸ ریال سرمایه گذاری محقق شده در مدت مشابه سال گذشته گردیده است.
31 - 40 of 211