خبر ویژه

مناطق آزاد در فضای تحریمی، ظرفیتی سازنده برای اقتصاد کشور محسوب می‌شوند

معاون حقوقی و امور مجلس دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: مناطق آزاد، در فضای تحریمی کشور، از ظرفیت‌های سازنده‌ای به شمار می‌روند که با تکیه بر آن می‌توان، روند توسعه و شکوفایی اقتصادی کشور را با سرعت و شتاب هر چه بیشتری همراه سازد.

تقویت بندر چابهار و استفاده از ظرفیت های آن مورد تاکید مقام معظم رهبری و دولت است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار با اشاره به اینکه تقویت بندر چابهار و استفاده از ظرفیت های آن مورد تاکید مقام معظم رهبری و از برنامه های دولت است گفت: هدف از تشکیل این جلسه استفاده از ظرفیت بندر چابهار به دلیل عدم تحریم بودن آن برای ایجاد حرکت و استفاده از فرصت در راستای رونق اقتصادی است.

مناطق آزاد در هفته ای که گذشت

عناوین مهم ترین اخبار مناطق آزاد کشور در طول هفته گذشته را مرور می کنیم.

14 / مسیر منطقه آزاد قشم از واردات به سمت تولید تغییر کرده‌است

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: در منطقه آزاد قشم مجموعه‌ای از فعالیت‌ها در حوزه‌های مختلف از جمله زیرساخت‌ها، حوزه خدماتی، اشتغالزایی، گردشگری، تولید و صادرات در حال اجراست که نشان می‌دهد فعالان اقتصادی در این جزیره از سمت واردات به سمت تولید کالا و صادرات آن تغییر جهت داده‌اند. 

13 / بازدید مرتضی بانک از ساختمان تکنیکال بلاک و برج مراقبت فرودگاه بین المللی قشم

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به همراه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، در ادامه بازدیدهای خود از طرح های عظیم عمرانی، نفت و انرژی، صنعتی و شیلاتی قشم، از پروژه ساختمان تکنیکال بلاک و برج مراقبت فرودگاه بین المللی قشم بازدید کردند.

12 / آغاز اردوی تیم ملی فوتووالی بزرگسالان ایران در کمپ پارک ساحلی مهتاب جزیره قشم

همزمان با بهره برداری از کمپ پارک ساحلی مهتاب در روستای ریگو، هفتمین مرحله آماده سازی تیم ملی فوتوالی بزرگسالان کشور به منظور آمادگی برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا روز چهارشنبه در جزیره قشم آغاز شد.

11 / کمپ پارک ساحلی مهتاب با اعتبار 100 میلیارد ریال افتتاح شد

با حضور مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و حمیدرضا مومنی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم کمپ پارک ساحلی مهتاب واقع در روستای ریگو جزیره قشم با اعتبار 100 میلیارد ریال افتتاح شد.

10 / شرکت دخانیات توتون صنعت پارسیان قشم به بهره برداری رسید

فاز نخست «شرکت دخانیات توتون صنعت پارسیان قشم» با حضور مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، حجت الاسلام و المسلمین دکتر میثم تارم امام جمعه شهرشتان قشم و حمیدرضا مومنی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با سرمایه گذاری دو هزار و 500 میلیارد ریالی بخش خصوصی به بهره برداری رسید.

9 / با حضور مشاور رییس جمهور شرکت ریو ناز قشم به بهره برداری رسید

با حضور دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور، حجت الاسلام و المسلمین میثم تارم امام جمعه شهرستان قشم و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم «شرکت ریو ناز قشم» با هدف تولید انواع لوازم آرایشی و بهداشتی با سرمایه گذاری بالغ بر 179 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

8 / شرکت دخانیات متحد احسان قشم بهره برداری شد

با حضور مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و حمیدرضا مومنی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، خط تولید انواع سیگار و سیگارت متعلق به «شرکت دخانیات متحد احسان قشم» واقع در شهرک صنعتی تولا افتتاح شد.
21 - 30 of 257

آخرین اخبار آرشیو