چهارشنبه 1 خرداد 1398

خبر ویژه

یک الگوی موفق برای شکست تحریم‌های آمریکا

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: منافع مشترک دهلی و تهران باعث شد فشار آمریکایی ها نتواند هندی ها را وادار به قطع رابطه همکاری اقتصادی با ایران کند. از آنجاکه هندی ها در چابهار منافع داشتند این محدودیت را از چابهار برداشتند و الان ما با روپیه می توانیم با آنها مبادله انجام دهیم.

رونق تولید راهکار نجات اقتصاد ملی است

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قم گفت: موضوع رونق تولید، راهکار اصلی نجات اقتصاد ملی از فشارهای موجود است واگر میزان تولید کالاهای ایرانی با اصلاح فرهنگ مصرف مردم و رعایت استانداردها افزایش یابد، تحریم های دشمنان بی اثر خواهد شد.

6 / لزوم استفاده از ظرفيت مناطق آزاد براي واردات كالاهاي اساسي و دارو در شرایط تحریم

به گفته معاون اول رییس جمهور، مناطق آزاد و ويژه اقتصادي كشور مي توانند هم در كاهش واردات و هم در افزايش صادرات غيرنفتي نقش موثري ايفا كنند.

5 / طرح آمریکا برای فلج کردن اقتصاد ایران شکست می خورد / راه برای تهاتر نفت با کالا‌های اساسی باز است

معاون اول رییس جمهور با اشاره به اقدامات اخیر آمریکا برای به صفر رساندن فروش نفت ایران، گفت: آن‌ها به دنبال فلج کردن اقتصاد کشور و ایجاد فشار اجتماعی از طریق کاهش منابع درآمدی دولت و نیز جلوگیری از ورود ارز به چرخه اقتصاد ایران به منظور اخلال در واردات کالا‌های اساسی و تامین نیاز‌های اولیه کارخانه‌ها هستند، اما با برنامه ریزی‌های انجام شده این حرکت به شکست منجر خواهد شد.

آمادگی منطقه ویژه لامرد برای ارائه تسهیلات به سرمایه‌گذاران

منطقه ویژه اقتصادی لامرد به علت نزدیکی به کشورهای حاشیه خلیج فارس و دسترسی به محورهای مواصلاتی، از ظرفیت سرمایه‌گذاری بالایی در زمینه صادرات محصول برخوردار است.

3/مناطق آزاد در شرایط تحریم باید نقش بیشتری در صادرات و واردات ایفا کنند

معاون اول رییس جمهور با اشاره به ظرفیت‌های گسترده مناطق آزاد کشور گفت: در مقطع فعلی بیشتر از مواقع دیگر به ظرفیت مناطق آزاد کشور نیاز داریم که بتواند در اقتصاد کشور بخصوص در بخش صادرات و واردات نقش آفرین باشد.

2 / جهانگیری به جزیره کیش سفر می کند

معاون اول رئیس جمهور به منظور سخنرانی در «هفتمین نشست منطقه‌ای مجمع جهانی سلامت»، عصر امروز به جزیره کیش سفر مي کند.

مناطق آزاد باید طبق قوانین خودش اداره شود

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: قرار است در مناطق آزاد یک سرزمینی متفاوت از قانون سرزمین اصلی داشته باشیم تا تمرینی کنیم برای وصل شدن به بازار جهانی و سازمان تجارت جهانی نه آنکه هر روز مشکلات این مناطق را بیشتر کنیم.

اتحادیه مناطق آزاد کشورهای اسلامی تشکیل شود

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: تشکیل اتحادیه مناطق آزاد کشورهای اسلامی برای رشد و گسترش تعاملات و همچنین توسعه فرهنگ و تمدن اسلامی در دنیا موثر است.

مدیریت واحد در گمرک مناطق مرزی اعمال می‌شود

رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران گفت: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده مدت زمان کنترل کالا‌ها در گمرک به حداقل می‌رسد.
51 - 60 of 220

آخرین اخبار آرشیو