طرح نوروزی فرهنگیان میزبان 44 هزار گردشگر در جزیره قشم

رئیس آموزش و پرورش قشم از حضور 44 هزار فرهنگی در نوروز 97 جزیره قشم خبر داد.

به گزارش فرینا، در آخرین جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر قشم، بهرام پوراشرف ضمن بیان خدمات ستاد اسکان نوروزی فرهنگیان در جزیره قشم، گفت: در تعطیلات نوروزی امسال در طرحی با عنوان " طرح نوروزی فرهنگیان" توانسته ایم به 44 هزار گردشگر فرهنگی در قالب 10 هزار و 762 خانوار، خدمات سکونتی ارائه دهیم.
به گفته وی در این ایام تعداد310 کلاس در 52 مدرسه آماده خدمت رسانی به فرهنگیانی بودند که نوروز 97 را در قشم سپری کردند.
رئیس آموزش و پرورش قشم ادامه داد: این خدمات با استقرار دو ستاد اجرایی در شهرهای قشم و درگهان و کمک 23 تن از اعضای ستاد اسکان نوروزی فرهنگیان که امور پذیرش و اسکان مهمانان را برعهده داشتند و 55 نیرو خدماتی، به انجام رسید.
در ادامه این گزارش بهرام پوراشرف بیان کرد: بیشترین آمار پذیرش از فرهنگیان استان های کرمان، خراسان رضوی و اصفهان بوده است که به مدت سه روز اقامت در جزیره قشم را در برنامه سفر نوروز 97 خود داشته اند.
وی افزود: به منظور ارتقا خدمات در سال های آتی، فرم های نظرسنجی توسط اعضای ستاد اسکان نوروزی فرهنگیان طراحی و به مهمانان ارائه گردید. بررسی این نظرسنجی نشان داد که مهمان نوازی و برخورد صمیمانه مردم جزیره قشم و نیروهای مستقر در ستاد اسکان یکی از مهم ترین نقاط قوت این طرح بوده است.
رئیس آموزش و پرورش قشم با اشاره به افت 14 درصدی در تعداد چادرها نسبت به سال گذشته، گفت: امسال نسبت به سال گذشته با کاهش در تعداد برپایی چادرها مواجه بودیم که به دلیل افزایش زمان اقامت از دو روز به سه روز بوده و دلیل مهم تر آن، عملکرد خوب سازمان در ساخت و توسعه کمپ پارک ها بوده که بیشتر مهمانان نوروزی ترجیح دادند در این مکان ها و همچنین اقامتگاه های بوم گردی خارج از شهر مستقر شوند.
پور اشرف در ادامه از حمایت های خوب و ارزنده حمیدرضا مومنی رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از امور مربوط به آموزش و پرورش جزیره تشکر و قدردانی نمود.
ستاد اجرایی خدمات سفر قشم در طول سال فعال بوده و با ارائه و بررسی راهکارهایی جدید در تلاش است تا با رفع کمبودها و ایجاد ظرفیت های جدید در جزیره قشم، نوروز هر سال را در چشم گردشگرانی که این جزیره زیبا را به عنوان مقصد سفر و گردشگری خود انتخاب می کنند، متفاوت تر خلق کند. برای ارائه خدمات بهتر در نوروز 97، اعضای این ستاد از 25 اسفند ماه 96 تا 14 فروردین ماه 97 در محل ستاد در مرکز بین المللی رشد قشم استقرار دایمی یافته و به صورت شبانه روزی در این ایام به ارائه خدمت پرداختند.

میثم غلامی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو