رونمایی از نتایج اجرای طرح مدارس مروج سلامت منطقه آزاد ارس

مدیر اجتماعی، سلامت و ورزش سازمان منطقه آزاد ارس گفت: همزمان با بازگشایی مدارس، نتایج اجرا و ارزیابی مدارس با مدنظر قراردادن استانداردهای مدارس مروج سلامت منطقه آزاد ارس رونمایی و نشان مخصوص مدارس مروج سلامت در دبیرستان ارس نصب شد.


به گزارش فرینا، غلامحسین کریمی با اعلام این خبر افزود: محدوده منطقه آزاد ارس اولین منطقه آزاد کشور است که تمام مدارس آن در قالب طرح مروجین سلامت مورد ارزیابی قرار گرفته و نقایص نرم افزاری و سخت افزاری آن رفع می شود.

کریمی گفت: بر همین اساس، همزمان با آغاز سال تحصیلی، با حضور جمعی از مسئولان محلی و مدیران سازمان منطقه آزاد ارس، اولین نشان پنج ستاره مدارس مروج سلامت توسط منطقه آزاد ارس در دبیرستان دوره اول متوسطه ارس شهر جلفا نصب شد.
وی با اشاره به اهمیت و ضرورت طرح مدارس مروج سلامت، افزود: این طرح با هدف ترویج و استقرار مفاهیم ارتقای سلامت جسمی و روانی در بین دانش آموزان مدارس، توانمند سازی دانش آموزان، پرسنل، اولیاء و مربیان و ارتقای شاخص های هشت گانه در سطح مدارس منطقه ارس آغاز شده است.
مدیر اجتماعی، سلامت و ورزش سازمان منطقه آزاد ارس گفت: پس از گردآوری اطلاعات و ارزیابی شاخص ها، رتبه بندی مدارس مروج سلامت ارس توسط کمیته کارشناسی مدارس صورت گرفت و نهایتا سه مدرسه در منطقه آزاد ارس موفق به دریافت نشان ۵ستاره شدند.
کریمی گفت: مراقبت های بهداشتی درمانی دانش آموزان مبتلا به اختلالات و مشکلات سلامت، بهبود الگوهای تغذیه ای دانش آموزان، پیشگیری از رفتارهای مخاطره آمیز سلامت در دانش آموزان و بهبود شرایط فیزیکی و بهداشت محیط در مدارس از جمله برنامه هایی این طرح در کوتاه مدت است.
وی ضمن اظهار امیدواری برای استمرار این طرح، افزود: طرح مدارس مروج سلامت، پروژه مشترک سازمان منطقه آزاد ارس، آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی است.
مدیر اجتماعی، سلامت و ورزش سازمان منطقه آزاد ارس با اشاره به اینکه هدف کلی مدارس مروج سلامت انتقال مفاهیم سلامت بین دانش آموزان مدارس کشور است، گفت: این برنامه نظامی برای ارتقای سلامت است که منجر به افزایش ظرفیت‌ها، توانمندسازی دانش آموزان برای زندگی سالم می‌شود.
کریمی افزود: دانش‌آموزان با اجرای این برنامه می‌آموزند در فعالیت‌های اجتماعی شرکت کرده و احساس همبستگی و تعلق اجتماعی داشته باشند. همچنین اعتماد به نفس آنها نیز افزایش پیدا می‌کند تا در آینده نسلی مسئولیت‌پذیر و سالم از نظر جسمی و روحی داشته باشیم.

خبرنگار منطقه آزاد ارس امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو