مشارکت ایران در نمایشگاه اکسپو دبی

معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه «اکسپو دبی 2020 » مشارکت دارد و برنامه ریزی برای حضور گسترده و تاثیر گذار به منظور توسعه صادرات در دست اقدام است.

به گزارش فرینا به نقل از ایرنا، بهمن حسین زاده افزود: نمایشگاه اکسپو 2020 دبی در واقع در یک بازه زمانی 6 ماهه حداقل 25 میلیون نفر بازدید کننده خواهد داشت.
مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: هماهنگی های لازم با وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت امور خارجه و برگزارکننده نمایشگاه در دبی و همچنین دستگاه های مرتبط در کشور در حال انجام است تا با توجه به اینکه 25 میلیون نفر در یک بازه زمانی 6 ماهه از این نمایشگاه بازدید خواهند داشت، پاویون جمهوری اسلامی ایران ضمن پرداختن به موضوع محتوایی اکسپو، نمادی از شکوه و عظمت این سرزمین سربلند باشد.
حسین زاده گفت: این شرکت در چارچوب بهره مندی از خرد جمعی و نظرات متخصصین امر، طراحی و معماری اکسپو 2020 را به مسابقه گذاشته و با رأی هیأت داوران برترین طرح پس از طی مراحل کاری تأیید و تصویب، اجرا خواهد شد.
وی توسعه و افزایش صادرات با برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی و حضور شرکت‌های ایرانی در رویدادهای برون مرزی یکی از اهدافی است که در سال 1398 نیز دنبال خواهد شد و برنامه ریزی برای حضور در 17 نمایشگاه بین المللی و برند جهانی در قاره های آسیا ، اروپا و آفریقا ، همچنین امضاء تفاهم نامه با کشورهای همسایه و چین و هندوستان با هدف افزایش زمینه های همکاری در برگزاری نمایشگاه و تهاتر فضای نمایشگاهی بین ایران و این کشورها انجام شده است.
مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی جمهوری اسلامی ایران، برگزاری چندین نمایشگاه با محوریت نوآوری جوانان ایرانی و حضور شرکت های خارجی در ایران را دیگر اولویت این شرکت بیان کرد و افزود: حمایت از نمایشگاه های فناوری نوین و استارتاپها دیگر برنامه شرکت نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی است که در این زمینه، سال آینده ' نمایشگاه اپلیکیشن های تخصصی پرداخت' برگزار می شود.
به گفته حسین زاده، سال 97 در مجموع 74 عنوان نمایشگاهی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد و برای سال 98 نیز تاکنون 85 عنوان نمایشگاه در تقویم نمایشگاه های داخلی قطعی شده و این رشد کمی و کیفی حاصل رویکرد اتکا به ظرفیت های داخلی کشور در بحث صنعت نمایشگاهی است.

برچسب ها : اکسپو
آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو