روزنامه هندی خواستار ایستادگی دهلی در مقابل فشارهای آمریکا شد

یک روزنامه هندی روز دوشنبه نوشت که دهلی نو باید برای حفظ روابط خود با کشورهای منطقه درمقابل فشارهای آمریکا مرتبط با تحریم‌های کاخ سفید علیه ایران ایستادگی کند.

به گزارش فرینا به نقل از خبرگزاری میزان، روزنامه دکان هرالد در ادامه این مطلب گفت: ایران و هند با داشتن مشترکات فرهنگی، تاریخی ظرفیت زیادی برای همکاری اقتصادی علاوه بر نفت دارند.

به نوشته این نشریه هندی، دو کشور در حال همکاری در بندر مهم و استراتژیک چابهار به عنوان معبر مهم دسترسی هند به آسیای میانه هستند.

درادامه این مطلب اضافه شده است با اجرای این طرح بنادر بمبئی و چابهار از طریق مسیر جاده ای و راه آهن به کشورهای آسیای میانه متصل می شود.

دکان هرالد درادمه نوشت،از آنجایی که منابع بسیار غنی روی، کرومیت و سرب در قزاقستان وجود دارد، حفظ مبادلات تجاری هند ،ایران و قزاقستان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

این نشریه هندی در ادامه با اشاره به جایگاه ویژه ژئو پلتیکی ایران در منطقه اضافه کرد این موقعیت می تواند زمینه افزایش مبادلات تجاری هند با کشورهای منطقه شود.

این نشریه هندی درادامه با اشاره به فشارهای آمریکا علیه ایران و روابط هند با آمریکا اضافه کرد دهلی نو نباید برای خوشایند واشنگتن منابع اقتصادی باایران را نادیده بگیرد.

در ادامه این مطلب آمده است هند برای مقابله با سیاست‌های توسعه طلبانه چین در منطقه نیازمند حفظ ارتباط خود با ایران است.

دکان هرالد به مقامات هندی توصیه می کند دهلی نو برای کسب اعتماد ایرانی ها باید با کمک اروپایی ها با دور زدن تحریم ها به خرید نفت از ایران ادامه دهد.

بر اساس بیانیه اخیر کاخ سفید، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تصمیم گرفته است معافیت مشتریان نفت ایران را از اجرای تحریم‌های نفتی علیه ایران تمدید نکند.
این تصمیم آمریکا مورد انتقاد چین و هند قرار گرفته و به نظر می‌رسد بر تعداد کشورهای معترض به این رویکرد افزوده خواهد شد.

کاخ سفید در بیانیه خود تأکید کرده است که این تصمیم را باهدف به صفر رساندن صادرات نفت ایران و قطع دسترسی ایران به منبع اصلی درآمد خود اتخاذ کرده است.

خبرنگار منطقه آزاد چابهار امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.