اصلاحیه اساسنامه فرودگاه پیام در هیات دولت مطرح می شود

وزیر راه و شهرسازی گفت : اصلاحیه اساسنامه فرودگاه بین المللی پیام البرز در نشست های پیش روی هیات دولت مطرح و تعیین تکلیف می شود.

به گزارش فرینا به نقل از ایرنا، محمد اسلامی  روز سه شنبه در حاشیه بازدید از فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی پیام البرز که به همراه وزیر ارتباطات، فناوری و اطلاعات صورت گرفت در گفت وگو با خبرنگاران افزود: داشتن صلاحیت برای ارائه  خدمات هوایی یکی از مسائل مهم در زمینه فعالیت فرودگاه پیام است  که نیاز بود اصلاحاتی در اساسنامه آن صورت گیرد.
اسلامی اضافه کرد: با پیگیری مسئولان استانی و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی این موضوع درنشست های  پیش روی هیات دولت مطرح و تعیین تکلیف می شود، با طرح این موضوع اصلاحیه اساسنامه فرودگاه پیام انجام تا از نظر حقوقی مانعی برای آن وجود نداشته باشد.
به گفته وی، در ممیزی  جدید سازمان هواپیمایی کشوری که از فرودگاه پیام انجام داده بود، نواقصی ثبت که طبق استانداردهای ملی و بین المللی باید رفع این نواقص دنبال می شد.
وزیر راه و شهرسازی بیان داشت: اکنون  این نواقص برطرف و مقرر شده که از سوی مدیریت فرودگاه بین المللی پیام وضعیت کنونی آن طی گزارشی به سازمان هواپیمایی کشوری ارسال شود.
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: سازمان هواپیمایی کشوری  نیز طبق قوانین و مقررات این درخواست و گزارش فرودگاه را کنترل و سپس  مجوز  بهره برداری از فرودگاه ارایه می شود.
اسلامی عنوان کرد: قرار است  ایرلاین هایی که می توانند فعالیت کنند به  فرودگاه پیام  آمده و شروع  دوباره پروارزها به ویژه به سمت مشهد مقدس را در این فرودگاه داشته باشیم .
وی  افزود:  با توجه به نزدیکی باند پروازی فرودگاه فتح به فرودگاه پیام  اقداماتی  برای نشانه گذاری ز روی باند انجام می شود  تا تداخلی در فرود پروازها صورت نگیرد و استانداردها نیز رعایت شود.
وزیر راه و شهرسازی در ادامه به راه اندازی رادار منطقه ای پروازی تهران در کوشک بزم  اشاره کرد و گفت: این رادار با قابلیت  و بردی که دارد، پروازها را از روی باند منطقه تهران تشخیص و مانیتورینگ می کند که علاوه بر افزایش ضریب ایمنی نظارت دقیقی نیز بر پروازها داشته باشد.

گفتنی است؛ فرودگاه بین المللی پیام دهه ۷۰ در استان البرز راه اندازی شد که تاکنون بخش عمده فعالیت های این فرودگاه خدمات هوایی باری بوده است.
پروازهای آزمایشی مسافری این فرودگاه از شهریورماه سال گذشته تا  آذرماه این  سال انجام شد.
معاون اول رئیس جمهوری به همراه تعدادی از وزرا برای شرکت در مراسم گشایش پروژه ها و بازدید از برخی از پروژه های در دست ساخت در شهرستان های کرج، فردیس و ساوجبلاغ به استان البرز سفر کرده است.
افتتاح فاز توسعه شرکت مهندسی و ساخت لکوموتیو مپنا در فردیس، بهره برداری از مجتمع پرورش ماهی البرز کاسپین در کرج، بازدید از خط ریلی قطار برقی کرج ـ هشتگرد در ساوجبلاغ و بازددید ازآزاد راه شهید همت در کرج از برنامه های سفر یک روزه جهانگیری و هیات همراه آن به البرز است.
همچنین شرکت در نشست مشترک فرماندهی اقتصاد مقاومتی و گفت و گوی دولت و بخش خصوصی از برنامه های سفر یک رونزه محسوب می شوند.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو