ضرورت استفاده از الگوهای موفق دانشگاهی در توسعه بخش اقتصادی كشور

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پیام در دیدار با رییس دانشگاه خوارزمی و هیات همراه ضمن تاکید بر استفاده از الگوهای مفید و موفق دانشگاهی در توسعه بخش اقتصادی کشور گفت: باید برای رفع چالش های ملی افزایش توان اقتصادی و رونق تولید و اشتغالزایی در کشور از الگوها و برنامه های پژوهش محور و موفق دانشگاهی بهره برد که مجموعه پیام حمایت خود را در این زمینه رسما اعلام می‌کند. 

به گزارش فرینا، نادر ثناگو مطلق، اعتماد سازی بین دو بخش دانشگاهی و اقتصادی و تشویق شرکت‌های صنعتی و غیر صنعتی برای استفاده الگوهای پژوهش محور دانشگاهی را از وظایف مدیران حوزه اقتصادی کشور دانست و افزود: ارتباط موثر بین دانشگاه و بخش اقتصاد ضمن هدفمند سازی تحقیقات دانشگاهی منجر به شناسایی نقاط ضعف و قوت و آسیب شناسی پروژها و در نهایت منجر به ارائه راهکارهای مناسب برای رونق تولید خواهد شد. 
ریاست دانشگاه خوارزمی نیز در این نشست خواستار راه اندازه دفتری مشترک برای همکاری بین بخش اقتصاد و دانشگاه شد که مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پیام با موضوع موافقت کرد.
حبیبی خاطرنشان کرد: موضوع کارورزی و حضور عملی دانشجویان در مناطق اقتصادی کشور یکی دیگر از  راه های ارتباطی و تعاملی بین بخش اقتصاد و دانشگاه است که باید جدی گرفته شود.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پیام در پایان با معرفی بخش های مختلف و توانمندی های منطقه از آمادگی و استقبال پیام برای همکاری ددر تمام زمینه ها  لازم را خبر داد.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو