اقتصاد۲۴ گزارش می‌دهد؛

تدوین منشور مبارزه با فساد برای اولین بار در سازمان منطقه آزاد کیش

فساد از جمله پدیده‌‏های سازمانی است که روند توسعه کشورها را به طور چشمگیری با چالش مواجه ساخته و موجب شکل‏‌گیری مشکلات و بحران‏‌های اساسی در سراسر جامعه می‌شود. کیش به عنوان اولین منطقه آزاد در ایران این منشور را برای جلوگیری هر چه بیشتر از این پدیده در سازمان خود دنبال می‌کند.

به گزارش فرینا، هفته گذشته چهارشنبه دهم مهر ماه و همزمان با رونمایی از بیانیه راهبردی جزیره کیش در گام دوم انقلاب، منشور مبارزه با فساد سازمان منطقه آزاد کیش با حضور معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم قوه قضائیه در این جزیره رونمایی شد.

به همین منظور گفت و گویی با امین محمودی‌نیا، مدیر بازرسی و پاسخگویی به شکایات سازمان منطقه آزاد کیش داشتیم تا در جریان جزئیات این منشور قرار گیریم.

محمودی نیا در گفتگو با اقتصاد۲۴ گفت: دکتر مظفری با توجه به سوابق ارزشمندی که در دیوان محاسبات و سایر دستگاه های نظارتی به خصوص مجلس شورای اسلامی دارند، مصمم بر شفاف‌سازی و مبارزه با فساد در حوزه های مدیریتی خود هستند و در بدو ورود به جزیره کیش خواستار پیاده سازی نظام سلامت اداری در سازمان منطقه آزاد کیش شدند.

وی افزود: بلافاصله پس از ابلاغ بیانیه گام دوم انقلاب توسط مقام معظم رهبری، دکتر مظفری مدیران سازمان منطقه آزاد کیش را با محوریت و راهبری مدیریت بازرسی و پاسخگویی به شکایات مأمور تهیه، تدوین و تنظیم منشور مبارزه با فساد کردند.

مدیر بازرسی و پاسخگویی به شکایات سازمان منطقه آزاد کیش همچنین تصریح کرد: در تدوین این منشور تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر گام دوم انقلاب با تاکید بر بخش عدالت و مبارزه با فساد و همچنین اجرای تصویب نامه هیأت وزیران و با استناد به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و منشور حقوق شهروندی و اسناد بالادستی سازمان منطقه آزاد کیش و تجربیات مدیریت بازرسی و پاسخگویی به شکایات در شناسایی گلوگاه های فساد در سازمان، منشور مبارزه با فساد سازمان منطقه آزاد کیش تهیه و تنظیم شد.

محمودی نیا خاطرنشان کرد: این منشور در ۵ صفحه و در ۲۰ بند تدوین شده و در هر یک از بندها راهکارها و دستورالعمل های اجرایی برای پیشگیری از فساد ارایه شده است.

وی در ادامه در خصوص بندهای این منشور گفت: ایجاد محیط مساعد برای رشد فضائل اخلاقی بر اساس ایمان، تقوا و مبارزه با کلیه مظاهر فساد و تقویت ارزش های اخلاقی، ایجاد فضای قانونمند و شفاف سازی در تدوین سیاست ها، ایجاد ساختار اداری کارآمد و هدفمند جهت تکریم ارباب رجوع و تحقق مطالبات مردمی، ایجاد بسترهای لازم در برقراری نظام شایسته سالاری و حق فرصت برابر در جذب مدیران و کارمندان، نهادینه سازی فرهنگ تشویق و تنبیه کارکنان و مدیران، گسترش مطالعات و بررسی های علمی و کاربردی به منظور شناسایی بسترهای زمینه ساز فساد و برگزاری دوره های آموزشی برای مقابله با آن، به‌کارگیری دانش روز در راستای ایجاد ساختار نظام مند و یکپارچه در جهت رفع پیچیدگی های غیر ضروری ساختار اداری در روند قانون گذاری و سیاست گذاری از جمله موارد ذکر شده در این منشور است.

مدیر بازرسی و پاسخگویی به شکایات سازمان منطقه آزاد کیش در پایان خاطرنشان کرد: این منشور کلیدی در حوزه مبارزه با فساد، در کل مناطق آزاد کشور پیشرو و طلیعه دار است.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو