با افزایش حمل و نقل ترکیبی کالا؛

ورود دومین محموله دام زنده از مجتمع بندری کاسپین منطقه آزاد انزلی

در راستای افزایش حمل و نقل ترکیبی کالا، بیست و پنجمین (25) کشتی ای که در مسیر کریدور چین، قزاقستان، ایران اقدام به ترانزیت کالا نمود، به صورت همزمان علاوه بر ۲۱ کانتینر حامل کالاهای اساسی و مواد اولیه واحدهای تولیدی از مسیر این کریدور، قفس های کانتینری حمل دام زنده را در مجتمع بندری کاسپین تخلیه نمود.

به گزارش فرینا، تا کنون 69 فروند کشتی تجاری، با پهلوگیری در مجتمع بندری کاسپین محوله های کالایی و مواد اولیه مورد واحدهای تولیدی کشور را تأمین نموده اند.

براین اساس شصت و نهمین-69-کشتی ای که در بندر کاسپین پهلوگیری کرد، علاوه بر 21 کانتینر ۴۰ فوت، دارای 6 کانتینر مخصوص حمل دام با 450 رأس دام زنده از کشور قزاقستان بود.

بنابراین گزارش پیش از این و برای نخستین بار از طریق بنادر شمالی، اولین محموله دام زنده در تیر ماه سال جاری به صورت آزمایشی وارد بندر کاسپین شده بود، که پس از ساخت کانتینرهای مخصوص با همکاری شرکت کشتیرانی دریای خزر به عنوان بزرگترین ناوگان کشتیرانی دریای خزر و اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذی ربط، روند واردات محموله های دامی از مسیر این منطقه به منظور تأمین گوشت قرمز مورد نیاز کشور، به صورت مستمر انجام خواهد شد. واردات دام زنده علاوه بر امكان بهره مندی از گوشت گرم و با كیفیت، امكان نظارت بر سلامت دام و گوشت را فراهم می سازند و می تواند به صورت مستقیم و غیر مستقیم باعث افزایش اشتغال زایی در كشتارگاه ها و شغلهای زیر مجموعه این صنعت در استان نیز می گردد.

گفتنی است؛ سازمان منطقه آزاد انزلی با انعقاد توافق نامه های متعدد با کشورهای منطقه، ایجاد کریدور چین، قزاقستان، ایران و فعال سازی کریدور شمال ـ جنوب، ارائه بسته های حمایتی و تشویقی، تسریع در عملیات تخلیه و بارگیری و کاهش بروکراسی اداری گام های موثری در جهت کاهش هزینه و زمان حمل و نقل کالا از طریق مجتمع بندری کاسپین برداشته که این امر با استقبال فعالین اقتصادی داخلی و خارجی مواجه شده است.

خبرنگار منطقه آزاد انزلی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو