نماینده سازمان لیگ ملی غواصی ـ روسیه (NDL) اعلام کرد؛

قشم مقصد گردشگری ورزشی جهانی خارجی

نماینده سازمان لیگ ملی غواصی ـ روسیه (NDL) از قشم به عنوان منطقه ای ویژه برای جذب گردشگران ورزشی و غواصان جهانی نام برد.

به گزارش فرینا، یان آرشُو با اعلام این مطلب گفت: شرایط آب و هوایی این جزیره به ویژه در نیمه دوم سال، موقعیت حضور گردشگران ورزشی از جمله علاقمندان به ورزش های دریایی از نقاط مختلف جهان را دو چندان می کند.

وی با اشاره به راه اندازی نخستین نمایندگی سازمان لیگ ملی غواصی – روسیه در ایران که از روز گذشته فعالیت خود را به صورت رسمی و قانونی در قشم آغاز کرد، افزود:  ظرفیت های منحصر بفرد گردشگری این جزیره در نمایشگاه غواصی مسکو 6 تا 9 فوریه (17 تا 20 بهمن ماه) معرفی خواهد شد.

نماینده سازمان لیگ ملی غواصی ـ روسیه ادامه داد: معرفی ظرفیت های جزیره قشم در این نمایشگاه بین المللی که با حضور فعالان حوزه غواصی از قاره های آسیا، اروپا، آفریقا و آمریکا برگزار می شود، موجب آشنایی هرچه بیشتر شرکت کنندگان با موقعیت ارزشمند قشم در حوزه های مختلف از جمله ورزش های آبی می شود.

به گفته وی، شگفتی های زیر آب در جزیره قشم به دلیل شرایط آب و هوایی این منطقه به هیچ وجه با آنچه در سرمای بسیار شدید در آب های مسکو و مناطق سیبری دیده می شود، قابل مقایسه نیست و ظرفیت های زیر آب این جزیره امتیاز ویژه برای توسعه و تقویت گردشگری دریایی است.

آرشُو تاکید کرد: تا پیش از آغاز نمایشگاه غواصی مسکو، ظرفیت های مهم گردشگری قشم اعم از سواحل، مدارس غواصی و شگفتی های طبیعی و تاریخی این جزیره در قالب بروشور به دو زبان روسی و انگلیسی برای ارائه به شرکت کنندگان آماده خواهد شد.

شایان ذکر است؛ سازمان لیگ ملی غواصی ـ روسیه  (NDL) سال ۲۰۰۳ در کشور روسیه تاسیس شد و نخستین دفتر نمایندگی این موسسه در ایران نیز با حمایت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از روز گذشته در این جزیره راه اندازی شد.

با راه اندازی نمایندگی NDL در باشگاه فرهنگی ـ ورزشی مدرسه غواصی قشم، از این پس دوره های مختلف غواصی در سطح بین المللی در طول سال با حضور علاقمندان از ایران و کشورهای مختلف در این جزیره برگزار می شود.

خبرنگار منطقه آزاد قشم امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو