به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی؛

مجهزترین و بزرگترین ایکس ری کامیونی در شلمچه به بهره برداری رسید / 3

  • دوشنبه 14 بهمن 1398 - 13:11
  • اروند
  • 0 دیدگاه
به مناسبت دهه فجر و با حضور lمرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، مجهزترین و بزرگترین ایکس ری کامیونی پیشرفته در نقطه مرزی، بین المللی و تجاری شلمچه در منطقه آزاد اروند به بهره برداری رسید.

به گزارش فرینا به نقل از خبرنگار برنا از آبادان، معاون سرمایه گذاری و امور اقتصادی سازمان منطقه آزاد اروند در آیین بهره برداری از این طرح گفت: این دستگاه توسط متخصصان وزارت دفاع کشورمان ساخته شده و ارزش آن 200 میلیارد ریال است که مبلغ آن از محل اعتبارات داخلی سازمان منطقه آزاد اروند تامین شده است.
سید علی موسوی افزود: این دستگاه مدل گنتری (x-ray-gahtri) است که قادر است در یک ساعت حداقل 120 کامیون و در یک روز 1500 کامیون را اسکن کند و اطلاعات آنها را به اپراتورها منعکس کند.
موسوی گفت: این ایکس ری پر سرعت، پلاک خوان و کانتینر خوانی را توسط دوربین انجام می دهد.
به گفته معاون سرمایه گذاری و امور اقتصادی سازمان منطقه آزاد اروند با نصب این تجهیزات گمرک مرز تجاری شلمچه مجهز به ایکس ری کامیونی پیشرفته می شود و مشکلات موجود در حوزه قاچاق کالا و مواد مخدر و عبور کالا از مبادی رسمی رفع می شود.
گفتنی است؛ بندر خشک شلمچه بزرگترین بندر خشک تجاری کشور است که سالانه بیش از یک میلیارد دلار کالا و خدمات از این مرز به بزرگترین شریک تجاری کشورمان یعنی عراق صادر می شود.
در آیین بهره برداری از این پروژه مرتضی بانک دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و مشاور رییس جمهور، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، اسمعیل زمانی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند و برخی دیگر از مسئولان حضور داشتند.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو