معرفی توانمندی های قشم در صنعت پتروشیمی

مشاور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در حوزه نفت و انرژی گفت: مدیرعامل منطقه آزاد کیش در حاشیه برگزاری نمایشگاه و همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی کشور، از غرفه منطقه آزاد قشم دیدن کرد.

به گزارش فرینا، محمدجواد دهقانی گفت: در آخرین روز نمایشگاه و همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی کشور (27 تا 29 اسفند) که در جزیره کیش برگزار شد، غلامحسین مظفری با حضور در غرفه منطقه آزاد قشم و غرفه شرکت مهندسی و ساخت آسفالت طوس (پیمانکار EPC شرکت بهین پالایش قشم) از منطقه آزاد قشم به عنوان پتانسیلی برای سرمایه گذاری در حوزه های نفت، گاز و پتروشیمی نام برد.
دهقانی ادامه داد: صدور مجوز ساخت 5 مجتمع پتروشیمی از سوی وزارت نفت در منطقه آزاد قشم، این منطقه را در آینده نه چندان دور به قطب مهم تولید صنایع مورد نیاز نفت، گازو پتروشیمی و تولید محصولات پتروشیمی بالا و پایین دست پتروشیمی تبدیل خواهد کرد.
دهقانی ادامه داد: در حاشیه این همایش سه روزه، با نمایندگان شرکت هایی که آمادگی و تمایل برای تولید و همکاری در قشم داشتند نیز مذاکراتی انجام شد و ظرفیت های این منطقه برای آنان تشریح گردید.
گفتنی است؛ نمایشگاه و همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی با ‏محوریت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران، با هدف رونق تولید، حمایت و بهره گیری حداکثری از توان داخل بویژه استفاده از ظرفیت های شرکت های دانش بنیان در حوزه پتروشیمی در محل نمایشگاه بین اللملی کیش برگزار شد.
در این همایش، علی اصغر کشاورز مقدم عضو موظف هیات مدیره سازمان منطقه آزاد قشم، علی یدقار مشاور عالی مدیرعامل، محمدجواد دهقانی مشاور مدیرعامل در امور نفت و انرژی و مهدی نصیری مسوول ارزیابی و اجرای طرح های مدیریت نفت و انرژی به عنوان نمایندگان منطقه آزاد قشم حضور داشتند.

خبرنگار منطقه آزاد قشم امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو