رونق صنایع انرژی بر پارسیان در تحقق جهش تولید اثرگذار است

فرماندار پارسیان گفت: منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان یکی از بزرگ ترین پروژه های ملی در غرب هرمزگان بوده که رونق بخشیدن به آن نقش اساسی در تحقق جهش تولید در شرایط بد اقتصادی و تحریم ها دارد.

به گزارش فرینا به نقل از ایرنا، مجتبی رضاپور در جریان بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت از منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان افزود: رونق صنایع انرژی برپارسیان و افتتاح پست های اسکله آن، برای مردم کشور و جوامع محلی مثمر ثمر است. 
رضاپور بیان داشت: تاکنون کارهای مثبتی در حوزه‌های مختلف با همکاری جوامع محلی در جهت توسعه و رونق صنایع انرژی بر پارسیان صورت گرفته است.
وی افزود: با تخصیص اعتبارات به این طرح ملی و توجه ویژه در راستای رونق بخشیدن به اقتصاد کشور در شرایط تحریم ها و همچنین در راستای جهش تولید گام های اساسی برداشته شود.
فرماندار پارسیان ابزار امیدواری کرد: با تلاش دولتمردان و با حمایت  استاندار هرمزگان و وزارت صنعت، معدن و تجارت و با اختصاص اعتبارات بیش از پیش، صنایع انرژی بر پارسیان و هاپ سوم پتروشمی کشور بزودی شاهد بهره برداری کامل آن باشیم.
رضاپور خاطرنشان کرد: سیاست های صنایع درجهت بی اثر کردن تحریم های ظالمانه و در راستای توسعه متوازن صورت می‌گیرد. 

صنعت از بحران های اجتماعی جلوگیری می کند 

فرماندار پارسیان گفت: در آینده نچندان دور همان طور که صنعت تحریم ها را بی اثر کرده، از بحران های اجتماعی هم جلوگیری می کند.
رضاپور اظهار داشت: سرعت بخشی و به بهره برداری رسیدن صنایع عظیم درغرب هرمزگان، نیازمند توجه ویژه و اعتبارات ملی دارد، چرا که پیشرفت استان هرمزگان در گرو پیشرفت شهرستان است. 
وی، پیشرفت و آبادانی کشور و منطقه را در گروی پیشرفت صنایع دانست و تاکید کرد: دغدغه مشترک همه مسوولان، آبادانی و رونق اقتصادی در کشور است بنابراین ما باید با در نظر گرفتن شرایط موجود و تدابیر لازم از همه امکانات برای رسیدن به این هدف استفاده کنیم.
رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت و هیات همراه در بازدید از منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان در جریان روند پیشرفت این طرح و آخرین اقدامات، پیشرفت ها و تحولات بندر پارسیان، به عنوان نخستین و بزرگترین بندر تخصصی صنایع معدنی و پتروشیمی کشور قرار گرفتند.
در این بازدید رییس هیات عامل سازمان توسعه ونوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت و فریدون فدایی دولت مجری ایجاد طرح صنایع انرژی بر جنوب(لامرد و پارسیان)، وزیر صنعت،معدن و تجارت را در این سفر  به پارسیان همراهی می کردند.
صنایع انرژی بر پارسیان در محدوده ای افزون بر ۱۰هزار هکتار در شهرستان پارسیان هرمزگان واقع شده و تحت نظارت و مدیریت سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران «ایمیدرو» اداره می شود.
کمک به صادرات غیرنفتی محصولات صنعتی تولیدشده، تامین نیازهای داخلی در زمینه صنایع اصلی مادر، استفاده از منابع گازی موجود در پارس جنوبی و شمالی، اشتغال زایی و رفع محرومیت از منطقه و کاهش هزینه های تولید به منظور تسهیل ورود کشور به بازارهای رقابتی جهانی از اهداف مرتبط بر ایجاد این منطقه ویژه اقتصادی است.
این منطقه در سال ۸۹ مورد تصویب مجلس شورای اسلامی قرار گرفت و در سال ۹۰ ابلاغ شد و طبق برنامه و طرح جامعی که مورد تدوین قرارگرفته در سال یکهزارو ۴۱۴ در زمینه استقرار صنایع مورد بهره برداری قرار می گیرد.
 منطقه ویژه اقتصادی پارسیان در سال ۹۶ به عنوان شرکت توسعه صنایع انرژی بر پارسیان جنوب در هرمزگان ثبت شد.
در چشم انداز منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان در غرب استان هرمزگان تولید ۱۸ میلیون تن پتروشیمی، ۴ میلیون تن فولاد، ۶۰۰ هزار تن آلومینیوم و ۳میلیون تن آلومینا پیش بینی شده است.
شهرستان پارسیان در فاصله ۵۰۰ کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو