شتاب ساماندهی و توسعه روستای تیس چابهار با همت دولت

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: شتاب در ساماندهی و توسعه زیرساخت‌های روستای تیس با همت دولت و تلاش‌های مسوولان به ویژه بنیادمسکن انقلاب اسلامی آغاز شد.

به گزارش فرینا، عبدالرحیم کردی در نشست ساماندهی روستای تیس با حضور مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: برگزاری این نشست آغازی بر شتاب بخشیدن به طرح توسعه روستای تیس است.

کردی افزود: مرحله دوم عملیات اجرایی آبرسانی روستای تاریخی تیس نیز از نیمه دوم تیرماه جاری آغاز می‌شود.

وی گفت: به منظور توسعه صنعت توریسم، ضوابط گردشگری تاریخی برای الگوی معماری بنای روستای تیس تهیه خواهد شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: تسریع در اجرای پروژه های روستای تیس از جمله آبرسانی، خدمات فنی و مهندسی، انجام روند صدور سند مالکیت، مرمت وبازسازی آثارتاریخی مورد تاکید است و امیدواریم بعد از سالها شاهد ساماندهی این روستای تاریخی باشیم.

کردی گفت: قانون افزایش محدوده منطقه آزاد چابهار ابلاغ شده و برای همین منظور امکان سنجی در زمینه توسعه همکاری با بنیاد مسکن استان در پروژه‌های ٣٢ روستایی در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سیستان‌وبلوچستان نیز باتشریح اقدامات بنیاد درجنوب بلوچستان ونگاه ویژه بنیاد در بازسازی و ساخت خانه‌های روستایی که براثر سیل سال گذشته رخ داده بود گفت: بنیاد مسکن آمادگی کامل دارد تا با تعامل و هماهنگی منطقه آزادچابهار در اجرای پروژه ها در روستاهای منطقه فعالیت کند.

سیدخلیل منبتی افزود: مشارکت دادن مردم در اجرای پروژه‌ها برای بنیاد مسکن از اهمیت ویژه ای برخوردار است و امروزه مردم بخاطر اعتماد به بنیاد مشارکت حداکثری دارند و خودشان برای اجرای عملیات در روستاها پیشقدم هستند.

منبتی گفت: بابرنامه ریزی انجام شده در راستای حفظ و صیانت از اراضی و با حضور گشت اراضی بنیاد امروز هیچ گونه ساخت وساز غیرمتعارف وغیرفنی درروستای تیس وجود ندارد.

به گزارش ایرنا؛ مدیرکل بنیادمسکن انقلاب اسلامی همچنین از روند اجرا پروژه ها در روستای تیس بازدید و با مردم و معتمدان این روستا دیدار و گفت وگو کرد.

تیس تنها روستای محدوده منطقه آزاد چابهار در ۱۰ کیلومتری مرکز شهر چابهار قرار  دارد.

چابهار از توابع استان سیستان و بلوچستان در ۶۴۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز این استان قرار دارد.

خبرنگار منطقه آزاد چابهار امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو