با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی و استاندار گیلان صورت گرفت؛

بهره برداری از طرح های صنعتی، سرمایه گذاری و گردشگری منطقه آزاد انزلی

با حضور ارسلان زارع، و همراهی محمد ولی روزبهان، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی و در سومین روز از هفته دولت 9 پروژه سرمایه گذاری تولیدی،خدماتی و گردشگری با سرمایه گذاری 623 میلیارد ریالی بخش خصوصی که زمینه اشتغالزایی مستقیم برای 279 نفر را فرآهم نمودند؛ به صورت رسمی در مدار تولید قرار گرفتند.

به گزارش فرینا، استاندار گیلان در حاشیه این مراسم با بیان اینکه منطقه آزاد انزلی به دلیل بهره مندی از مزیت های قانونی که مهمترین مولفه‌های حمایت و پشتیبانی از بخش خصوصی است از ظرفیت‌های خوب استان در عرصه تولید  محسوب شده و به عنوان عاملی موثر در توسعه استان و افزایش ظرفیت تولیدی و اشتغال در بخش های مختلف استان قلمداد می شود.

وی با تمجید از راهبرد تولید محوری منطقه آزاد انزلی در سالهای اخیر اظهار داشت: محوریت قرار گرفتن رویکرد افزایش تولیدات صادرات محور در این منطقه قابل تقدیر می باشد، بخش خصوصی مهم ترین مولفه برای افزایش ظرفیت تولیدی استان است و در این مسیر از هر گونه حمایتی دریغ نمی کنیم و نمونه موفق این همکاری در مدار تولید مجدد قرار گرفتن یکی از واحدهای تولیدی منطقه آزاد انزلی با همکاری بانک عامل، سازمان منطقه آزاد انزلی و استانداری است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در این مراسم با بیان اینکه افزایش ظرفیت واحدهای تولیدی موجود و جذب سرمایه گذاران تولیدی جدید راهبرد اصلی این سازمان در سال جهش تولید بوده اظهار داشت: توسعه ارتباطات با کشورهای حاشیه دریای خزر و اوراسیا به منظور تنوع بخشی و افزایش سبد صادراتی کشورمان از مهمترین برنامه های سازمان منطقه آزاد انزلی با تکیه برمزیت های قانونی، زیرساخت های موجود و بسته های حمایتی-تشویقی ارائه شده می باشد؛ چراکه به اعتقاد ما، بخش خصوصی نوک پیکان جهاد اقتصادی کشورمان در دوران کنونی بوده و باید با تمام توان از توانمندی های آنها حمایت نمود.

بنابراین گزارش در شهرک صنعتی ناحیه یک منطقه آزاد انزلی چهار واحد صنعتی: بسته بندی (سپیدماکیان) محصولات غذایی؛ تولیدکمپرسور (آرکاتک)؛ تولید ماسک سه لایه پرستاری (لوتوس تجارت)؛ تولید فلزهای فرم دهی شده (مجتمع تولیدی ورق الات 110) با میزان سرمایه‌گذاری 270 میلیارد ریالی بخش خصوصی و اشتغالزایی مستقیم برای 235 نفر افتتاح شدند.

از سوی دیگر در شهرک صنعتی ناحیه دو منطقه آزاد انزلی نیز واحد صنعتی برش و بسته بندی کاغذ(اطلس نوین) و فرآوری و بسته بندی محصولات کشاورزی (سرگل سرسبز) با حجم سرمایه گذاری ١١٠ میلیارد ریالی بخش خصوصی و اشتغالزایی مستقیم برای ٢۵ نفر به صورت رسمی در مدار تولید قرار گرفتند.

بهره برداری از سه باب انبار سرپوشیده به مساحت 8300 متر مربع، و با سرمایه گذاری 203 میلیارد ریالی بخش خصوصی و افتتاح واحد بوم گردی در منطقه آزاد انزلی با سرمایه گذاری 60 میلیارد ریال پایان بخش برنامه های افتتاح منطقه آزاد انزلی در سومین روز هفته دولت بود که زمینه ایجاد شغل برای 24 نفر را فرآهم نمودند.

گفتنی است در طول هفته دولت سال ١٣٩٩ در این منطقه ٢٩ پروژه عمرانی-زیرساختی،تولیدی-صنعتی، فرهنگی و خدمات گردشگری با میزان سرمایه‌گذاری بیش از ٢۴۴٠میلیارد ریال از سوی سازمان و بخش خصوصی که زمینه اشتغالزایی مستقیم برای ٧٠٠ نفر را فراهم می کنند،افتتاح و یا عملیات اجرایی آنها شروع می شوند.

گفتنی است؛ در این مراسم علاوه بر مسئولین شهرستانی و استانی، معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد انزلی نیز حضور داشتند.

خبرنگار منطقه آزاد انزلی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو