بیست و چهارمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه منطقه آزاد قشم برگزار شد

بیست و چهارمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه سازمان منطقه آزاد قشم با حضور حمیدرضا مومنی رییس هیات مدیره و مدیرعامل، محمدباقر سعادت عضو هیات مدیره و جمعی از معاونین، مدیران و مشاوران این سازمان در محل مرکز بین المللی رشد قشم برگزار شد.

به گزارش فرینا، حمیدرضا مومنی در این جلسه با اشاره به انتصاب سرپرست جدید مدیریت منابع انسانی، اظهار کرد: اصلاح بخشنامه ها و مقررات اداری، پایش، نظارت و ارزیابی پیوسته و اعمال قوانین بدون تبعیض از مهمترین عوامل نهادینه سازی و ارتقاء سلامت و عدالت اداری در جهت تکریم کارکنان سازمان است.
وی ادامه داد: استقرار نظام های ارزیابی عملکرد در بخش ها و مدیریت های مختلف سازمان، ضمن ارزیابی و نظارت بر فعالیت های کارکنان طبق قوانین و ضوابط، موجب توانمندسازی نیروی انسانی و افزایش بهره وری سازمان کمک می کند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به اولویت ها و ماموریت های مدیریت منابع انسانی، تصریح کرد: ایجاد شفافیت، برقراری عدالت اداری، تکریم ارباب رجوع، اقداماتی برای ایجاد و افزایش انگیزه کارکنان و برنامه ریزی جهت آموزش های تخصصی و تربیت نیروی انسانی کارآمد مهمترین ماموریت های مدیریت منابع انسانی می باشد.
به گفته مومنی؛ برای خدمت رسانی مبتنی بر عدالت و ارتقاء پاسخگویی به مردم، ایجاد شفافیت و استقرار نظام نظارت و ارزیابی در حوزه های مختلف اجتناب ناپذیر است.
وی با اشاره به اهمیت نقش سیستم های تشویقی برای پایبندی و ترغیب کارکنان به رعایت ضوابط، قوانین و اصول سازمانی، افزود: فساد اداری نقطه مقابل سلامت اداری است و خسارت زیادی را به جامعه، منافع شهروندان، سازمان ها و دولت تحمیل می کند و برای نهادینه سازی سلامت اداری باید در مدیران و کارکنان سازمان انگیزه و اعتقاد ایجاد کرد و با انجام آموزش های کافی آنان را با قوانین آشنا نمود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تاکید کرد: سنجش سنتی عملکرد برای ارزیابی کارآمادی و بهره وری نیروی انسانی کافی نیست و بدون توجه به راهکارهای بهسازی منابع انسانی و نقش سازنده آن در ارائه خدمات، هیچ سازمانی قادر به ارائه خدمات شایسته به کارکنان و مراجعان نخواهد بود. 
مومنی در پایان خاطرنشان کرد: آموزش نیروی انسانی موجب افزایش بهره روی و کارآمدی سازمان منطقه آزاد قشم خواهد شد و اقدامی راهبردی است که در سطح فردی باعث ارزشمندی و رضایتمندی کارکنان و در سطح سازمانی باعث بهبود و توسعه سازمان می شود.
براساس این گزارش در ابتدای این جلسه عابدین سعادت فر معاون توسعه مدیریت سازمان منطقه آزاد قشم به بیان توضیحاتی پیرامون مصوبات نشست های قبلی پرداخت و دستور کار بیست و چهارمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه منطقه آزاد قشم را تشریح کرد.
در بخش دیگری از این جلسه مرتضی شیخ زاده معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم به ارائه گزارشی درباره آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا و شرایط بیماران مبتلا به این ویروس در جزیره قشم پرداخت.
در ادامه علی یدقار مشاور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم نکاتی را پیرامون دیدار حمیدرضا مومنی رییس هیات مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد قشم با ابراهیم بن احمد بن محمد المعینی سفیر کشور عمان در ایران و معرفی ظرفیت های مختلف این منطقه در حوزه های گردشگری، صنایع، تجارت و نفت و انرژی جهت جذب سرمایه گذاری و توسعه همکاری های اقتصادی و فرهنگی ارائه کرد. وی در ادامه گزارشی با عنوان «بهره و نرخ آن» درباره تاثیرات نرخ بهره بانکی در اقتصاد کشور ارائه کرد.
گزارش عملکرد اشتغال شش ماهه نخست سال جاری به تفکیک عملکرد معاونت ها و مدیریت های مختلف بخش دیگری از برنامه های بیست و چهارمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه منطقه آزاد قشم بود که توسط سلیمان رنجبری مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سازمان منطقه آزاد قشم ارائه گردید.
در بخش دیگری از این جلسه ضرغام احمدوند مدیرکل حراست سازمان منطقه آزاد قشم گزارشی از بازدیدهای سرزده نیروهای حراست، مدیریت بازرسی، نظارت و پاسخگویی به شکایات با همکاری مدیریت روابط عمومی این سازمان در راستای ایجاد شفافیت در فعالیت ها، صیانت از پرسنل و تکریم ارباب رجوع ارائه کرد.
در ادامه این جلسه نریمان توکلی جویباری سرپرست مدیریت بازرسی، نظارت و پاسخگویی به شکایات سازمان منطقه آزاد قشم به ارائه گزارشی پیرامون بازدیدهای صورت گرفته از 11 کمپ پارک، مرکز تفریحی و اسکله گردشگری در قشم با هدف ارزیابی و رفع ایرادات آنها پرداخت.
گفتنی است، در حاشیه بیست و چهارمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه منطقه آزاد قشم با حضور حمیدرضا مومنی رییس هیات مدیره و مدیرعامل و جمعی از معاونین و مدیران این سازمان از کتاب شعر "از فردا" اثر راضیه کلانتر با حضور این شاعر جوان رونمایی شد.

خبرنگار منطقه آزاد قشم امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو