با حضور مدیرعامل منطقه آزاد قشم، امام جمعه و دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قشم؛

از نیروهای انتظامی و دریابانی شهرستان قشم به مناسبت هفته نیروی انتظامی تجلیل شد

آیین تجلیل و قدردانی از نیروهای انتظامی و دریابانی شهرستان قشم به مناسبت هفته نیروی انتظامی با حضور حمیدرضا مومنی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، حجت الاسلام والمسلمین میثم تارم امام جمعه شهرستان قشم، رضا صفایی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قشم و جمعی از معاونین و مدیران منطقه آزاد قشم برگزار شد.

به گزارش فرینا، در ابتدای این مراسم؛ یاد و خاطره ستوان یکم اصغر سالارپور یکی از نیروهای دریابانی شهرستان قشم که چند روز قبل حین صیانت از امنیت آب های خلیج فارس و در درگیری با قاچاقچیان به شهادت رسیده بود، گرامی داشته شد.
حجت الاسلام والمسلمین میثم تارم امام جمعه شهرستان قشم در این برنامه، برقراری رابطه خوب میان نیروهای انتظامی و دستگاه قضایی در این شهرستان را نشانه خوب در راستای برقراری امنیت پایدار و مطلوب در جزیره دانست.
وی با تاکید بر مردمی بودن نیروی انتظامی در جمهوری اسلامی ایران بیان کرد با اشاره به حدیثی از امیرالمومنین(ع)، اظهار داشت: سربازان و نظامیانی که زیر مجموعه حاکم اسلامی باشند همچون دژی مستحکم و پناهگاهی برای مردم هستند.
حجت الاسلام تارم افزود: نیروهای نظامی و انتظامی زینت بخش مدیران هستند و نفوذ و اقتدار را برای مسوولان به ارمغان می‌آورند.
امام جمعه شهرستان قشم ادامه داد: این یگان ها با تامین امنیت و فراهم آوردن بستر عمل به فرایض باعث عزت دین خواهند بود و با ایجاد امنیت راه ها تسهیل گر توسعه هستند.
همچنین رضا صفایی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قشم در این آیین با قدردانی از ارتباط مثبت و سازنده شکل گرفته میان نیروهای انتظامی و دستگاه قضایی در جزیره، از نیروهای انتظامی و دریابانی شهرستان قشم درخواست کرد که با برهم زنندگان امنیت اجتماعی و اقتصادی در منطقه به ویژه قاچاقچیان، با قاطعیت برخورد کنند.
وی با بیان اینکه نیروی انتظامی در بین دستگاه های مختلف بیشترین ارتباط را با دستگاه قضایی دارد، افزود: اقتدار، تدبیر و مهربانی سه رکن نیروی انتظامی است که از مجرای آن نظم و امنیت در جامعه تقویت خواهد شد.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قشم تصریح کرد: هماهنگ بودن با مراجع قضایی، نظارت بر زیرمجموعه و بازداشتگاه ها، آموزش مستمر نیروها، برخورد قاطع با مفسدان و قاچاقچیان از مهمترین مولفه هایی است که باید یگان های نیروی انتظامی مد نظر قرار دهند.
صفایی ادامه داد: دستگاه قضا با قاطعیت از برخورد نیروی انتظامی با قاچاقچیان و مفسدان حمایت می کند و آزرده خاطر بودن این قشر از دستگاه قضا و نیروی انتظامی امری بدیهی است.
براساس این گزارش جانشین فرمانده نیروی انتظامی شهرستان قشم نیز در این برنامه با ارائه گزارشی از عملکرد یک سال گذشته نیروهای انتظامی در حوزه های مختلف بیان کرد: در یک سال گذشته شاهد کاهش ۱۲ درصدی تعداد سرقت ها در شهرستان قشم بوده ایم و در همین مدت، کشف اموال مسروقه ۳۹ درصد افزایش داشته است. وی ادامه داد: در یکسال منتهی به هفته نیروی انتظامی، دستگیری معتادین متجاهر ۵۱ درصد افزایش را نشان می‌دهد و در مجموع از تعداد ۱۵ هزار و ۵۷۹ تماس با سامانه ۱۱۰ در شهرستان قشم ثبت شده است.
مرتضی شیخ زاده معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم نیز در ابتدای این مراسم از زحمات و فداکاری های نیروهای انتظامی در جهت برقراری امنیت اجتماعی و اقتصادی در جزیره قشم و مقابله با آسیب های اجتماعی و مبارزه با پدیده شوم قاچاق قدردانی کرد.
براساس این گزارش در پایان این مراسم از 23 نفر از فرماندهان و معاونان نیروی انتظامی و فرماندهی دریابانی شهرستان قشم با اهدای شاخه گل و لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.

خبرنگار منطقه آزاد قشم امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو