در دومین نشست مدیرعامل کشتیرانی دریایی خزر با روزبهان توافق شد:

افزایش سهم ایران در بازار های جهانی با توسعه زیر ساخت های صادراتی در منطقه آزاد انزلی

در راستای توسعه فعالیت های صادرات محور و تسهیل گری در ارائه خدمات به بازرگانان و افزایش مشارکت های دو سویه مابین کشتیرانی دریای خزر و سازمان منطقه آزاد انزلی دومین نشست مدیر عامل کشتیرانی دریای خزر با مدیرعامل این سازمان با حضور جمعی از بازرگانان و فعالین حوزه تجارت برگزار شد.

به گزارش فرینا، در این نشست بر ضرورت توسعه صادرات کانتینری به خصوص مواد غذایی با استفاده از کانتینرهای یخچال دار به کشورهای همسایه و کشور چین تاکید و تصریح شد که کشتیرانی دریای خزر در تلاش است تا با افزایش تعداد کانتیرها و بهره گیری از مزیت های منطقه آزاد انزلی سهم کشورمان در بازارهای جهانی را افزایش دهد.

بهره گیری بیش از پیش از اقتصاد دریا محور و تسهیل گری به منظور فعالیت بازرگانان در بنادر گیلان از دیگر موارد مهم مطرح شده در این نشست بوده و شرایط فعالیت تجار و بازرگانان در بنادر مهم کاسپین ، انزلی و آستارا بررسی و راهکارهای مناسب به منظور افزایش صادرات از مسیر های دریایی ، ریلی و جاده ای نیز در این جلسه تخصصی مورد توافق واقع شد.

لازم بذکر است در راستای عملیاتی سازی توافقات انجام شده به زودی محموله کانتینری از بندر کاسپین منطقه آزاد انزلی بارگیری و به کشورهای همسایه صادر خواهد شد.

خبرنگار منطقه آزاد انزلی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو