مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان خبر داد:

فاز نخست بزرگترین بندر صنعتی، معدنی و تجاری کشور آماده بهره‌برداری است

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی‌بر پارسیان گفت: فاز نخست بندر پارسیان به‌عنوان اولین و بزرگترین بندر صنعتی، معدنی و تجاری کشور آماده بهره‌برداری است.

به گزارش فرینا، سید علی‌اصغر علامه، صبح امروز در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در پارسیان اظهار داشت: سازمان ایمیدرو معتقد است که یکی از چالش‌ها و مشکلاتی که در این چندساله، پیشبرد امور منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی بر پارسیان را با کندی مواجه و این منطقه از چشم‌انداز پیش‌بینی شده خود عقب بی‌افتد، حضور برخی مدیران ارشد و میانی در خارج از محل طرح یعنی در تهران و یا بندرعباس بوده است به‌همین دلیل با تاکید و دستور ریاست سازمان ایمیدرو، دفاتر صنایع انرژی‌بر در تهران و بندرعباس جمع و به پارسیان منتقل می‌شود.
علامه افزود: با این دستور تا پایان دی‌ماه این دفاتر جمع می‌شود.
مدیر هاب سوم پتروشیمی ایران با اشاره به اینکه هدف ما این است که همه پای کار و در محل پروژه‌ها باشند، گفت: نگاه ایمیدرو یک نگاه ملی و بابرنامه است چراکه به‌جز صرفه‌جویی‌های مالی، قطعا سهولت دسترسی و حاضر بودن مدیران در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان اتفاق خوب و میمونی است که سبب می‌شود شاهد جهش در این پروژه‌ها و تحول در این منطقه باشیم.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی‌بر پارسیان عنوان داشت: مهمترین ماموریت بنده در شرایط فعلی جذب سرمایه‌گذاران صاحب نام و قدرتمند و استقرار صنایع انرژی‌بر در منطقه ویژه اقتصادی پارسیان است.
علامه با اشاره به مصوبه طرح آمایش نواحی تاثیرپذیر از منطقه ویژه اقتصادی پارسیان گفت: وزارتخانه های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ارتباطات و فناوری اطلاعات، کشور، آموزش و پرورش، نیرو، راه و شهرسازی، جهاد کشاورزی، فرهنگ و ارشاد، کار، رفاه و امور اجتماعی، وزارت دفاع، میراث فرهنگی و سازمان‌ محیط زیست باید خود را برای یک اتفاق بزرگ در کشور آماده کنند چراکه برای توسعه متوازن باید تمام دستگاه‌ها به وظایف خود عمل نمایند تا در آینده شاهد پدیده‌های ضد توسعه‌ای و آسیب‌های اجتماعی متاثر از توسعه صنعتی نباشیم.
وی با بیان اینکه فاز نخست بندر پارسیان به‌عنوان اولین و بزرگترین بندر صنعتی، معدنی و تجاری کشور آماده بهره‌برداری است، بیان داشت: این موفقیت بزرگ که در دوران تحریم‌ها صورت گرفت مرهون زحمات مدیران قبلی و حمایت‌های مسؤولان استانی و کشوری است که موجب رونق هرچه بیشتر منطقه خواهد شد و دستاوردهای بسیاری برای مرزنشینان غیور این شهرستان و استان خواهد داشت.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع انرژی‌بر پارسیان خاطرنشان ساخت: اولویت نخست جذب، بهره‌گیری از ظرفیت‌های بومی پارسیان و استان هرمزگان است و امیدواریم پارسیان را به اولین شهر بدون بیکار تبدیل کنیم.
علامه در پایان اظهار کرد: امیداروم با حمایت و همدلی مردم شریف شهرستان پارسیان، نماینده غرب هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، استاندار هرمزگان و با پشتیبانی مسئولان ایمیدرو بتوانیم بزودی شاهد جهش پروژه‌ها و تحول منطقه ویژه اقتصادی انرژی بر پارسیان باشیم.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو