یازدهمین آزمون دريافت كارت صنايع دستي ویژه بانوان هنرمند قشم برگزار شد

سرپرست اداره صنایع دستی منطقه آزاد قشم گفت: یازدهمین آزمون دريافت كارت صنايع دستي در دو مرحله تئوری و عملی با شرکت 15 نفر از بانوان هنرمند جزیره در قشم برگزار شد.

به گزارش فرینا به نقل از فکر اقتصادی، نسرین ملازم با اعلام این مطلب گفت: این آزمون که در رشته هاي گلابتون دوزي، شك و زري بافي و خوس دوزي برگزار شد، بخشی از اقدامات اداره صنایع دستی منطقه آزاد قشم برای ساماندهی فعالیت های زنان و دختران هنرمند بومی در مناطق روستایی و شهری جزیره قشم محسوب می شود.
ملازم هدف از ساماندهی این هنرمندان در عرصه تولیدات صنایع دستی را ترویج و ارتقاء مفهوم و هدف صنایع دستی در جامعه محلی دانست و افزود: در این جامعه این نگاه بایستی نهادینه شود که هر اثر یا صنعتی را به راحتی نمی توان به عنوان صنایع دستی محسوب کرد. 
به گفته وی محصولی را می توان جزو صنایع دستی قلمداد کرد که از یک بار فرهنگی و هویت بخشی به یک ملت برخوردار باشد و ضمن بی نیازی به سرمایه گذاری کلان در مقایسه با دیگر رشته های صنعتی، قابلیت ایجاد و توسعه در شهرها و روستاها را هم داشته باشد.
سرپرست اداره صنایع دستی منطقه آزاد قشم تصریح کرد: سهولت در ایجاد مراکز تولید، دارا بودن ارزش افزوده زیاد در مقایسه با صنایع دیگر، خودکفا و متکی بودن به مواد اولیه داخلی، کمک به رشد و توسعه اقتصادی و داشتن زمینه های مناسب جهت صادرات از دیگر ویژگی های صنایع دستی است. 
گفتنی است یازدهمین آزمون دريافت كارت صنايع دستي با حضور 15 نفر از بانوان هنرمند جزیره قشم در رشته هاي گلابتون دوزي، شك و زري بافي و خوس دوزي در منطقه آزاد قشم  برگزارشد.

خبرنگار منطقه آزاد قشم امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو