توسعه فعالیت های شرکت تله کیش با مشارکت بخش خصوصی

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از توسعه خدمات شرکت اپراتور تلفن همراه تله کیش با محوریت مناطق آزاد خبر داد

به گزارش فرینا، در جلسه ای که در سالن رازی مرکز همایش های بین المللی کیش با حضور غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، اعضای هیات مدیره سازمان و هیات امنای اپراتور تلفن همراه کیش برگزار شد، مدل کاری دو شرکت منتخب شرکت کننده در فراخوان سرمایه گذاری این اپراتور متشکل از کنسرسیوم سامان تل/فرزانگان و هلدینگ فناپ برای تعامل با اپراتور تلفن همراه کیش و توسعه خدمات این شرکت بررسی شد.

رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش با بیان این که 17 شرکت طبق فراخوان اپراتور تلفن همراه تله کیش، اسناد فنی و بازرگانی با رویکرد مناطق آزاد را خریداری کردند گفت: شرکت ها بر اساس شاخص های تعریف شده در حوزه های «بازرگانی، مالی و مجوزهای ارتباطات سیار و ثابت» بررسی و رتبه بندی شدند.

غلامحسین مظفری با اشاره به این که اپراتور تلفن همراه تله کیش نیاز به سرمایه گذاری دارد تا بتواند با رویکرد مناطق آزاد فعالیت خود را توسعه دهد، تصریح کرد: بر اساس شاخص های تعریف شده دو شرکت: «کنسرسیوم سامان تل/فرزانگان وهلدینگ فناپ» به مرحله ای رسیدند که پیشنهادهای دو شرکت در این جلسه ارائه شد.

مظفری در رابطه با برگزاری جلسات متعدد برای بررسی توسعه ارائه خدمات اپراتور تلفن همراه تله کیش که از اهمیت و شرایط بسیار خاصی برخوردار است اظهار داشت: با توجه به این که تصمیم گیری در این خصوص بسیار مهم است، فرآیند شناسایی شرکت ها با یک ساختار منسجمی تحقق یابد.

غلامحسین مظفری در خصوص برگزاری جلسه مجدد و استفاده از مشاوران مجرب با هدف تبدیل بخشی از ایده ها و پیشنهادها به یک کنسرسیوم گفت: ایده هایی که در قالب فراخوان طرح می شود باید با قابلیت انعطاف پذیری موضوعات با جدیت تمام پیگیری شود.

به گفته مظفری در منطقه آزاد کیش برخی موضوعات درزمینه های مختلف به هم مرتبط هستند و با توجه به این ظرفیت ها می توانیم یک هم افزایی خوبی در مذاکرات ایجاد کنیم.

وی بیان داشت: با توجه به این که ستاد هوشمند سازی در جزیره کیش تشکیل شده که می توان محور اصلی آن را اپراتور تلفن همراه تله کیش قرار داد از این رو توسعه اپلیکیشن آی کیش نیز توسط تله کیش در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش خاطر نشان کرد: اگر قرار است با شرکتی به صورت مشارکتی همکاری کنیم باید موضوعات دیگر را نیز پوشش دهیم و با مشخص کردن جایگاه اپراتور تلفن همراه تله کیش بحث های داخلی سازمان منطقه آزاد کیش و بخش خصوصی را نیز مورد توجه قرار داد.

مظفری گفت: اکنون در شرکت تله کیش، اطلاعات به روز رسانی شده و درمرحله تعیین ابعاد کار قرارداریم و از نظر تخصصی و ساختاری در سازمان منطقه آزاد کیش آمادگی کامل برای اجرای طرح های توسعه ای ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: باید در قالب پیشنهادی شکل مدیریتی مجموعه کارهای مشخص شود و از هیچ موضوعی غفلت نکنیم و از حداکثر ظرفیت سازمان استفاده کنیم.

داریوش سلیمی معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزادکیش نیز دراین جلسه با اشاره به اینکه برخی از شرکت هایی که در گذشته با سازمان منطقه آزاد کیش وارد مذاکره شده بودند درخواست انحصارارائه خدمات را داشتند گفت : اين شركت ها تقاضا داشتند که با حمایت های سازمان منطقه آزاد کیش حیطه فعالیت آنها انحصاری شده و شرکتهای خصوصی دیگرمجوز فعالیت دراین بازار را نداشته باشند.

وی توسعه خدمات درعرصه تلکام را  یکی از پایه های شهر هوشمند برشمرد و تصریح کرد:آنچه برای سازمان منطقه آزاد کیش مهم است مدل کاری این شرکت ها است چراکه در این بازار مهمترین موضوع جلب مشتری و نوع مشارکت بخش خصوصی با شرکت تله کیش درجهت جذب بیشترمخاطبان و افزایش رضایتمندی آنها است.

سلیمی با بیان اینکه نوع مشارکت با سازمان منطقه آزاد کیش و مدل بازاریابی با شرایط خاص کیش برای اپراتور تلفن همراه تله کیش از اهمیت بالایی برخوردار است گفت : با توجه به شرایط خاص کیش اگر شرکت های منتخب دراین زمینه اطلاعات لازم را ارائه کنند ،امکان انتخاب بهترین گزینه ازبین متقاضیان فراهم می شود .

مسعود توفیقی مدیر عامل موسسه علوم و فنون کیش نیز با اشاره به اینکه یکی از شرکت های متقاضی مشارکت با تله کیش درسایرمناطق آزاد کشور فعالیت می کند و برای این فراخوان نیز بیشتر از توجیه اقتصادی به استمرار فعالیت های قبل و حفظ سرمایه گذاری های زیرساختی خود درمنطقه توجه داردگفت : ازمیان 17 شرکت متقاضی تنها دویا سه شرکت اطلاعات درخواستی در فراخوان را به طورکامل ارائه کرده اند ودر نهایت پس از بررسي اطلاعات این شرکت ها و مقایسه آنها ، باتحلیل کارگروه مربوطه و تصویب نهایی هیات مدیره سازمان ، یک شرکت برای همکاری انتخاب می شود.

مسعود توفیقی افزود: مسیر قانونی انطباق این همکاری با دستگاه های نظارتی به طوردقیق و کامل انجام شده است.

مهدی نجاری مدیرعامل اپراتورتلفن همراه کیش نیز بر ضرورت تعامل میان بخشی و هم افزایی با معاونت اقتصادی وسرمایه گذاری سازمان در راستای انتخاب یک شرکت توانمند و مجرب برای همکاری گفت : باید با افزایش سطح رایزنی ها و برگزاری جلسات متعدد درون سازمانی روند اجماع برای تعامل بایکی ازشرکتهای متقاضی رابه گونه ای تسریع کرد که با شروع سال جدید امکان عقد قرداد فراهم شود.

وی از تعامل خوب تله کیش با سازمان تنظیم مقررارت کشور خبر داد و گفت: چنانچه شرکت های متقاضی درخواست کتبی خود را برای اجرای طرح های مدنظر تله کیش ارائه کنند این درخواست ها در کمیسیون مطرح می شود. ما نیزاز طریق کارگروه های تخصصی و طرح در هیات مدیره سازمان روند انتخاب شرکت همکار را تسریع می کنیم.

امیرسوداگران مدیر مدیریت فناوری و اطلاعات سازمان منطقه آزادکیش هم در این جلسه گفت : مرحله ارزیابی و سنجش توان مالی شرکتهای متقاضی به پایان رسیده و در حال حاضرباید با همسان کردن پیشنهادات این شرکت ها و هم افزایی به یک انتخاب مطلوب رسید.

وی با اشاره به اینکه فیبرنوری تجربه موفقی درجزیره کیش بودگفت: هر یک از این شرکتها مدل های متفاوتی را برای همکاری پیشنهادکردند. ما نیز باید با تعیین یک چارچوب معین و مدل مشخص مناسب ترین شرکت را برای همکاری انتخاب کنیم.  

شایان ذکر است اپراتور تلفن همراه تله کیش با سابقه ۲۵ ساله ارائه خدمات در جزیره کیش به عنوان یکی از 4 اپراتور کشور فعالیت می کندکه با شناسایی ظرفیت های این شرکت برای توسعه خدمات در محدوده سرزمین اصلی و حفظ مالکیت زیر ساخت های شبکه؛ نقشه راه مناسبی برای اپراتور تلفن همراه تله کیش ترسیم شده است.

خبرنگار منطقه آزاد کیش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو