پاکسازی ساحل خنیزی جزیره هنگام از لکه‌های نفتی

مدیر پروژه هنگام سازمان منطقه آزاد قشم گفت: عملیات پاکسازی منطقه ساحل خنیزی جزیره هنگام، از لکه‌های نفتی با همکاری اداره بنادر و دریانوردی قشم صورت گرفت.

به گزارش فرینا به نقل از برنا، تورج امانی با بیان این مطلب، اظهار کرد: در این عملیات 37 نفر به مدت هشت روز، کلیه لکه‌های نفتی موجود در بخش  ماسه‌ای ساحل خنیزی بزرگ و کوچک جزیره هنگام را جمع آوری کردند.
امانی ادامه داد: لکه‌های نفتی جمع آوری شده را ابتدا در گونی‌های ویژه ریخته و سپس با رعایت استانداردهای محیط زیستی و بهداشتی با آهک مدفون گردید.
مدیر پروژه هنگام سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: در برخي نقاط ساحل صخره‌ای خنیزی نیز با استفاده از مواد زایل کننده نفتی (Dispersant) بخشی از عملیات پاکسازی  عملیاتی شده است.
به گفته امانی؛ در آینده نزدیک و با تأمین تجهیزات مورد نیاز از قبیل کارواش، موتور برق و... شرایط برای اجرای کامل عملیات شستشو و پاکسازی بخش صخره‌ای ساحل خنیزی نیز فراهم خواهد شد.
وی با بیان اینکه حفظ محیط زیست وظیفه‌ای همگانی است، تصریح کرد: هدف اصلی از انجام عملیات پاکسازی این منطقه از لکه‌های نفتی به حداقل رساندن میزان خسارت وارده به محیط زیست و مناظر طبیعی این ساحل می‌باشد.
امانی در پایان با قدردانی از شرکت تعاونی کارکنان سازمان منطقه آزاد قشم جهت تأمین نیروی انسانی این عملیات، خاطرنشان کرد: امیدواریم در آینده با رعایت استانداردهای محیط زیستی توسط کشتی‌های عبوری،  برای کاهش تاثیرات مخرب آلودگی‌های نفتی بر اکوسیستم دریا و ساحل‌های مرجانی منطقه اقدامات جدی صورت بگیرد.

خبرنگار منطقه آزاد قشم امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو