به زودی صورت می گیرد؛

رونمایی از پارت دوم تجهیزات هندی ها در چابهار

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: پارت دوم تجهیزات بندری از محل تعهدات سرمایه گذاری 85 میلیون دلاری هندی ها در چابهار، به زودی وارد بندر شهید بهشتی می شود.

به گزارش فرینا، بهروز آقایی، در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: بر اساس قرارداد سرمایه گذاری هند در چابهار، آن ها به ورود 85 میلیون دلار تجهیزات در بندر شهید بهشتی متعهد شده اند که از این میزان در مرحله نخست 2 جرثقیل ساحلی 140 تنی که از مدرن ترین و با کیفیت ترین تجهیزات بندری به شمار می روند، بهمن ماه امسال وارد این بندر شد.
آقایی، ارزش تجهیزاتی را که در فاز نخست در بندر چابهار رونمایی شد 8.5 میلیون دلار اعلام کرد و افزود: با ورود این تجهیزات قابلیت تخلیه و بارگیری سالانه در بندر شهید بهشتی تا 20 میلیون تن ارتقا پیدا کرده و 10 درصد تعهدات هند در زمینه تجهیزات در این بندر محقق شد‌.
او اضافه کرد: همانطور که پیش بینی شده بود، کشتی حامل پارت دوم این تجهیزات شامل 2 دستگاه جرثقیل موبایل ساحلی 100 تنی با ارزش 7.5 میلیون دلار، 26 اسفند ماه در بندر شهید بهشتی پهلو می گیرد و 2 دستگاه دیگر نیز در نیمه نخست سال 1400 وارد این بندر خواهد شد.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با بیان این که تا نیمه 1400، 30 درصد از تعهدات 85 میلیون دلاری هند در چابهار، محقق می شود، افزود: با ورود این تجهیزات و با توجه به ظرفیت ایجاد شده در بندر شهید بهشتی دیگر هیچ محدودیتی در تخلیه و بارگیری انواع گروه های کالایی وجود نخواهد داشت.
آقایی خاطرنشان کرد: قرارداد سرمایه گذاری هندی ها در بندر شهید بهشتی بر اساس توافقنامه ایران، هند و افغانستان، موسوم به چابهار منعقد و در این راستا نشست های متعددی به منظور افزایش ترافیک کالا، خرید تجهیزات و تبادلات اقتصادی برگزار شده که انتقال بیش از 300 هزار تن کالای ترانزیتی و صادراتی بین بنادر این کشور و بندر چابهار از مهم ترین نتایج آن است.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو