با حضور سرپرست منطقه آزاد قشم و مدیران شرکت توسعه فولاد قشم صورت گرفت؛

توافق نامه طرح عظیم ملی 3 میلیون تنی فولاد قشم امضا شد

با حضور سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم و فریدون میرشکاری سلیمانی مدیرعامل و احمد رئیسی رئیس هیئت مدیره شرکت توسعه فولاد قشم، توافق نامه احداث مجتمع فولاد قشم به امضا رسید.

به گزارش فرینا به نقل از خبرآنلاین، کیهان عباسیان در این جلسه، اظهار کرد: هدف از امضای این توافق نامه، احداث زنجیره ارزش فولاد به میزان سه میلیون تن در جزیره قشم است.
عباسیان ادامه داد: 100 هکتار زمین در مجاورت هاب پتروشیمی در منطقه سلخ با دسترسی دریا برای فاز نخست پروژه احداث مجتمع فولاد اختصاص داده شد.
وی اضافه کرد: همچنین برای مراحل بعدی و فازهای توسعه ای این مجتمع نیز پیش بینی زمین صورت گرفته است.
به گفته سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم؛ برآوردهای اولیه حکایت از سرمایه گذاری 1/8 میلیارد یوروئی این ابر پروژه دارد.
عباسیان در پایان خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود در مجموع با تکمیل این زنجیره، بالغ بر 10 هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم جدید در جزیره قشم ایجاد شود.
براساس این گزارش، مدیرعامل شرکت توسعه فولاد قشم نیز در این جلسه اظهار کرد: ایجاد زمینه ورود صنعت فولاد کشور برای اولین بار به موج چهارم تکنولوژی در ابعاد حمل و نقل دریایی (با احداث زیرساخت های لازم برای تخلیه و بارگیری کشتی های بالای 500 هزار تن) و استفاده از آخرین فناوری های جهانی در تکنولوژی ساخت  کارخانجات با بالاترین استاندارها و الزامات زیست محیطی صورت گرفته است.
فریدون میرشکاری سلیمانی ادامه داد: دسترسی آسان به بازارهای جهانی، بهرمندی از مزایای سند راهبردی 25 ساله با چین و همچنین مزیت های اقتصادی موجود مناطق آزاد از دیگر ویژگی های مهم برای اجرای طرح احداث مجتمع فولاد قشم به شمار می روند.
گفتنی است؛ در حال حاضر سهامداران عمده شرکت توسعه فولاد قشم مشتمل بر شرکت های توسعه آهن و فولاد گل گهر، صنایع و معادن غدیر، آهن و فولاد غدیر ایرانیان و سرمایه گذاری کوثر بهمن می باشد.

خبرنگار منطقه آزاد قشم امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو