معاون وزیر صمت:

تحقق انتقال آب خلیج فارس به منطقه ویژه اقتصادی لامرد زمینه تکمیل زنجیره تولید را فراهم می کند 

معاون وزیر صمت و رئیس هیئت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) گفت: امروز با اجرای عملیات لوله گذاری انتقال آب خلیج فارس به منطقه ویژه اقتصادی لامرد سبب جلب اعتماد سرمایه‌گذاران و فراهم شدن تکمیل زنجیره تولید در این کانون صنعتی می شود و در ادامه انتقال آب به سایر مناطق استان فارس امکان پذیر خواهد بود. 

به گزارش فرینا، وجیه اله جعفری شنبه (26 تیر) در آئین طرح لوله گذاری انتقال آب خلیج فارس به منطقه ویژه اقتصادی لامرد افزود: در راستای عمل به وظیفه ذاتی خود برای توسعه اقتصادی و ایجاد اشتغال در کشور در حوزه صنعت و معدن برنامه های راهبردی زیادی به اجرا در آورده‌ایم و علاوه بر این به منظور تامین آب و انرژی مورد نیاز صنایع بزرگ مستقر در مناطقی مانند لامرد با وزارت نیرو در تعامل هستیم.
جعفری در خصوص ابعاد پروژه انتقال آب خلیج فارس به مناطق صنعتی زیرمجموعه ایمیدرو گفت: از حدود 2/8 میلیارد مترمکعب آب موردنیاز صنعت کشور نیز حدود 450 میلیون مترمکعب آب مورد نیاز صنایع معدنی است که بخشی از مسئولیت آن متوجه سازمان ایمیدرو است.
وی اضافه کرد: اگر ما 450 میلیون مترمکعب تامین کنیم بخش صنعت و معدن مشکلی نخواهند داشت، 650 میلیون مترمکعب برای فازهای انتقال آب خلیج فارس، ظرفیت آب شیرین کن تعریف شده است که حدودا بخش عمده‌ای به بهره‌برداری رسیده است و تلاش می‌کنیم بخش‌های تکمیلی که  نقش بیشتری در اشتغال زایی دارند نیز به نتیجه برسند. 
معاون وزیر صمت، ضمن تبیین  ضرورتها و اقدامات انجام شده برای تحقق این پروژه  انتقال آب از خلیج فارس به استان فارس اظهار کرد: اهمیت و حساسیت این موضوع باعث تلاش همه دست اندرکاران برای سرعت بخشی به فرایند اجرای این پروژه شده و انتقال آب خلیج فارس در حال اجراست که  برای مناطق ویژه اقتصادی لامرد و پارسیان حداقل سالیانه  8 و نیم میلیون مترمکعب آب نیاز داریم که با تامین آب موردنیاز صنایع مستقر در این مناطق و با رسیدن آب به منطقه ویژه لامرد،  زمینه تکمیل زنجیره تولید در این کانون صنعتی فراهم می‌شود.
جعفری، همچنین به اهمیت مقوله تامین برق مورد نیاز صنایع اشاره کرد و ادامه داد: 1800 مگاوات برق از طریق نیروگاه های مجموعه صنایع  ایمیدرو  تولید شده است و به تازگی شرکت‌های صنایع معدنی تابعه ایمیدرو برای تولید 10 هزار مگاوات برق، آماده سرمایه‌گذاری هستند.
وی از مسئولان و صنعتگران استان فارس درخواست کرد تا به منظور شتاب بخشی طرح انتقال آب خلیج فارس به استان فارس، با سرمایه گذار قرارداد خرید تضمینی آب امضا کنند.
مجمع نمایندگان فارس در این آیین، از نقش اثرگذار ایمیدرو و اهتمام مدیرعامل آن و مدیرعامل در حمایت از سرمایه گذار پروژه انتقال آب خلیج فارس  به استان فارس قدردانی کردند.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو