مشوق های سرمایه گذاری به شرکت های دانش بنیان در منطقه ویژه اقتصادی پیام ارائه می شود

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام با اشاره به استقرار 16 واحد دانش بنیان و فناوری های نوین در این منطقه گفت: با هدف استقرار هر چه بیشتر این شرکت ها مشوق هایی از جمله 25 درصد تخفیف در اجاره بها به این شرکت‌ها اعطا می‌گردد.

به گزارش فرینا، نادر ثناگو مطلق افزود: هم اکنون بیش 270 واحد تولیدی و صنعتی در پیام مستقر هستند که از این تعداد 100 واحد فعال و  16 واحد دارای گواهی دانش بنیان میباشند.

ثناگو مطلق اضافه کرد: در کنار توسعه زیر ساخت ها به عنوان یکی از برنامه های مهم در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام با هدف استقرار هر چه بیشتر شرکت ها در این منطقه، مشوق هایی از جمله حداکثر 25 درصد تخفیف به شرکت های دانش بنیان قابل ارائه می باشد.

وی ادامه داد: در کنار توافقاتی با بانک ها با هدف ایجاد شغل و ارائه تسهیلات از سوی آنها به فعالان اقتصادی، به دنبال این هستیم تا فضایی را در پیام ایجاد تا در سایه تعامل ارتباطات صنعت با دانشگاه از فعالیت هر چه بیشتر شرکت های دانش بنیان و استارتاپ های حوزه ارتباطات حمایت کنیم.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام با بیان اینکه با استقرار این شرکت های دانش بنیان زمینه اشتغال قریب به 150 نفر به صورت مستقیم فراهم شده اظهار داشت: مرکز داده، تولید تجهیزات الکترونیک و سیستم‌های کنترل، اتوماسیون و مانیتورینگ، ابزار دقیق، تولید دستگاه سونوگرافی و اکوکاردیوگرافی، تولید تجهیزات نفت، گاز، پتروشیمی و نیروگاهی و تولید کاتالیزورهای صنایع نفت و گاز و پتروشیمی از جمله محصولاتی است که توسط این شرکت های دانش بنیان مستقر در پیام تولید و به بازار ارائه می شود.

ثناگو مطلق با اشاره به ارزش سرمایه گذاری بالغ بر یک هزار و 200 میلیارد ریالی این شرکت ها در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام افزود: این آمادگی در منطقه برای جذب و استقرار هر چه بیشتر سرمایه گذاران در بخش شرکت های دانش بنیان و فناوری های نوین وجود دارد.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به راه اندازی فاز چهار در این منطقه با اولویت شرکت های دانش بنیان در بخش آی.تی و آی.سی.تی تصریح کرد: به همین منظور بالغ بر 20 هکتار برای استقرار این شرکت ها در نظر گرفته شده است.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو