منطقه ویژه اقتصادی پیام؛ بستر امن برای صادرات کالاهای ایرانی

لینک کوتاه: freena.ir/detail/62645
ساعت 12:57 دوشنبه 3 آبان 1400
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام با اشاره به استقرار گمرک در این منطقه عنوان کرد: با توجه به ظرفیت های بسیار مناسبی که در این منطقه وجود دارد، پیام به عنوان بستری امن برای صادرات کالاهای ایرانی در حال فعالیت است‌.

 به گزارش فرینا، نادر ثناگو مطلق افزود: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان تولید، پشتیبانی ها  و مانع زدایی ها نامگذاری شده یکی از گام های بزرگ برای تحقق هر چه بیشتر این شعار، قدم برداشتن در راه توسعه صادرات کالاهای تولید کشورمان است.
ثناگو مطلق اضافه کرد: به همین منظور و با توجه به وجود بیش از 100 واحد تولیدی و صنعتی درمنطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام، یکی از فعالیت های مهم امروز در این منطقه بستر سازی و حذف بوروکراسی های دست و پاگیر اداری با هدف ایجاد زمینه فعالیت هر چه بیشتر این واحدهای تولیدی با اولویت صادرات است.
وی خاطر نشان کرد: وجود زیر ساخت های مناسب از یک سو از جمله پروازهای کارگو و استقرار گمرک در منطقه از سوی دیگر این زمینه را ایجاد کرده تا پیام به عنوان بستری امن برای سرمایه گذاری و صادرات باشد.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام ادامه داد: همچنین یکی از فعالیت مهم منطقه استقرار واحدهای دانش بنیان با اولویت محصولات آی.تی و آی.سی.تی و وجود گمرک تخصصی است که این امکان را به این واحدها می دهد تا از این ظرفیت و با استفاده از یک سری مشوق ها بتوانند نسبت به تولید و صادرات کالاهای خود اقدام کنند.

آخرین اخبار

رشد 230 درصدی ترانزیت کالا از منطقه آزاد چابهار به مقصد افغانستان
سرهنگی: جزیره زیبای کیش آماده میزبانی از گردشگران خارجی است
ایجاد پایگاه (Base) و استقرار شرکت هوایی پردیس ایر در جزیره کیش
رقابت دوربین‌ها بر سر جلوه‌های زیبای گردشگری کیش در رویداد بزرگ عکاسی
هم‌افزایی بین تور اپراتورها، چارترکننده‌ها و هتلها با هدف رونق گردشگری کیش

یادداشت

اهمیت راهبردی بندر چابهار در توسعه‌ منطقه‌ای
مناطق آزاد و ویژه اقتصادی؛ هویت بخش شعار «جهش تولید با مشارکت مردم»
«جهش تولید» نیاز به «مشارکت مردمی» دارد
اهداف اقتصادی در حکومت مردم‌سالار باید توسط توده مردم تعیین شود
ماکو، سرزمین چهارسو