آماده سازی 100 هکتار از اراضی منطقه ویژه اقتصادی پیام برای استقرار شرکت های حوزه فناوری اطلاعات 

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام اعلام کرد: 100 هکتار از اراضی این منطقه  با هدف محقق کردن و توسعه شبکه ملی اطلاعات برای استقرار واحدهای تولیدی حوزه آی.سی.تی و فناوری های نوین آماده سازی می شود.

به گزارش فرینا، نادر ثناگو مطلق افزود: پیش از این در راستای تحقق شبکه ملی اطلاعات تفاهم نامه ای بین پیام و معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارتخانه منعقد شد که اختصاص 100 هکتار از اراضی منطقه به استقرار شرکت های حوزه فناوری های نوین یکی از موضوعات این قرارداد بوده که در حال اجرایی کردن آن هستیم.

ثناگو مطلق اضافه کرد: با استقرار واحدهای تولیدی دراین اراضی مواردی  از جمله تولید سالیانه 450 هزار گوشی هوشمند از جمله برنامه هایی است که طبق این تفاهم نامه بر عهده پیام گذاشته شده این در حالی است که با توجه به زیر ساخت هایی که هم اکنون در این منطقه وجود دارد، این امکان هست که میزان تولید گوشی های هوشمند توسط واحدهای تولیدی مستقر در پیام افزایش یابند.

وی با اشاره به استقبال گسترده سرمایه گذاران برای استقرار در این منطقه به خصوص در  سال های اخیر عنوان کرد: با توجه به ظرفیت های پیام این امکان وجود دارد که علاوه بر منطقه در سطح ملی نیز خدماتی به سرمایه گذاران حوزه آی.تی و آی.سی.تی ارائه دهد، به همین منظور عمده برنامه های ما  بر اساس استراتژی که وزارتخانه به خصوص در راستای تحقق شبکه ملی اطلاعات تدوین کرده در حال اجرا است.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام به افزایش ظرفیت بخش هوانوردی فرودگاه بین المللی پیام به موضوع تبادل تجارت هوایی از طریق این فرودگاه اشاره و تاکید کرد: یکی از مسایل در این منطقه موضوع هاب صادرات و واردات محصولات حوزه فناوری اطلاعات است  که به همین منظور سعی ما بر این است تا بتوان خطوط تجاری و کارگو دائمی به کشورهایی بین چین و امارات با پیام ایجاد کرد.

ثناگو مطلق در ادامه به موضوع احیای ظرفیت ایرلاین پیام اشاره کرد و گفت: این مساله نیز باید تعیین تکلیف شود که بر چه اساسی بتوانیم این خطوط را بار دیگر احیا کنیم.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو