مشاور رییس جمهور در قشم اعلام کرد:

افتتاح رسمی پالایشگاه نفت خام فوق‌سنگین قشم توسط رییس جمهور

لینک کوتاه: freena.ir/detail/63258
ساعت 18:37 پنج‌شنبه 23 دی 1400
مشاور رییس جمهوری و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از افتتاح رسمی پالایشگاه نفت خام فوق‌سنگین قشم توسط رییس جمهوری خبر داد.

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش فرينا به نقل از خبرگزاری ایرنا، سعید محمد روز پنجشنبه در بازدید از این پالایشگاه در جمع خبرنگاران گفت:  پالایشگاه نفت خام فوق‌سنگین قشم روز جمعه به دست دکتر سید ابراهیم رییسی به طور رسمی افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.
وی ساخت این پالایشگاه را در جزیره قشم زمینه ساز سرمایه گذاری های کلان توسط بخش خصوصی ارزیابی کرد و افزود: قشم برای سرمایه گذاری ظرفیت های بی نظیر و بسیار مناسب و مساعد دارد و از درآمدزایی ارزی بسیار بالایی هم برخوردار است.
مشاور رييس جمهور افزود: بخشی از این این ظرفیت ها اجرای پروژه های بسیار خوبی است که در سال های اخیر در جزیره صورت گرفته است.
به گفته سعيد محمد، پروژه احداث پالایشگاه بهین پالایش نفت قشم نیز از جمله این پروژه هاست که با ظرفیت تولید 35هزار تن بشکه قیر در روز فاز اول آن آماده بهره برداری است و فاز دوم آن هم با ظرفیت تولید 35هزار بشکه نفت سنگین با 20درصد پیشرفت فیزیکی در دست احداث است.
وي با اشاره به اینکه سالانه یک میلیون تن قیر و 6.5 میلیون بشکه نفت سبک در این پالایشگاه تولید می شود تصریح کرد: تولیدات این پالایشگاه عموما صادراتی خواهد بود و یک ارزش افزوده بسیار خوبی برای کشورمان به ارمغان خواهد آورد.
دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی وجود این گونه واحدهای بزرگ تولیدی و همچنین بانکرینگ را در جزیره قشم نشانه مساعد بودن شرایط این جزیره برای سرمایه گذاری خواند و از بخش خصوصی، بانک ها و علاقه مندان  دعوت کرد در جزیره قشم سرمایه گذاری کنند.

آخرین اخبار

کاهش واردات افغانستان از پاکستان؛ چابهار جایگزین می‌شود
نخستین محموله صادراتی از مسیر ریلی بندر کاسپین به روسیه صادر شد
فیلم/ آغاز عملیات زیرسازی خط فرعی راه آهن منطقه گرمسار
نشست کمیسیون نظارت بر اصناف شهرهای آبادان و خرمشهر برگزار شد
ثبت سفارش واردات خودرو به مناطق آزاد ابلاغ شد

یادداشت

اهمیت راهبردی بندر چابهار در توسعه‌ منطقه‌ای
مناطق آزاد و ویژه اقتصادی؛ هویت بخش شعار «جهش تولید با مشارکت مردم»
«جهش تولید» نیاز به «مشارکت مردمی» دارد
اهداف اقتصادی در حکومت مردم‌سالار باید توسط توده مردم تعیین شود
ماکو، سرزمین چهارسو