مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم مطرح کرد؛

ایجاد اشتغال پایدار بسیاری از معضلات اجتماعی و فرهنگی را حل می‌کند / حل مشکلات فرهنگی همراهی بخش‌های مختلف را می‌طلبد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: برنامه‌ریزی و تعیین اولویت‌های اصلی حوزه فرهنگی در جزیره قشم از موضوعات مهمی است که هم‌افزایی بخش‌های مختلف را می‌طلبد.

به گزارش فرینا، افشار فتح الهی در مراسم تجلیل از روحانیون و مبلغین ماه مبارک رمضان قشم، اظهار کرد: بسیاری از معضلات اجتماعی و مشکلات فرهنگی با برنامه‌ریزی و ایجاد اشتغال پایدار رفع می‌شود.

فتح الهی ادامه داد: فعالیت‌های زیرساختی و اولویت‌های پیش‌بینی‌شده در حوزه‌های فرهنگی با برنامه‌ریزی و همراهی امام‌جمعه شهرستان با سرعت بیشتری اجرایی خواهد شد.

وی بابیان اینکه در ایام تعطیلات نوروز و هنگام حضور گردشگران برخی نابسامانی‌ها در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی ایجاد شد، تاکید کرد: خوشبختانه ساکنان جزیره قشم به‌واسطه فرهنگ غنی خود هیچ مساله ای در این زمینه ندارند.

به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم؛ سازمان منطقه آزاد قشم مأموریت دارد که برای حل مشکلات مردم این منطقه با تمام توان تلاش کند.

فتح الهی تصریح کرد: روحانیون و مبلغین برای رشد و شکوفایی فرهنگ، گسترش معارف اسلامی و قرآنی و همچنین حفظ امنیت فکری، اجتماعی و سیاسی در منطقه‌ای مانند جزیره قشم وظیفه سنگینی دارند.

وی در پایان گفت: استفاده از ظرفیت روحانیون در همه عرصه‌های مختلف جامعه به‌ویژه حوزه فرهنگی فوق‌العاده مفید خواهد بود.

بر اساس این گزارش، امام‌جمعه شهرستان قشم نیز در این مراسم گفت: بسیاری از طلبه‌ها و روحانیون، امروز با کمترین امکانات و تنها بر اساس آموزه‌های اسلامی و قرآنی در نقاط محروم جزیره قشم مشغول خدمت هستند.

حجت‌الاسلام غلامرضا حاجبی ادامه داد: با برنامه‌ریزی دقیق و هدف‌گذاری صحیح جهت گسترش امکانات می‌توانیم برای جلب و جذب بیشتر مخاطبان اقدامات شایسته‌ای انجام دهیم.

وی اضافه کرد: روحانیت بوده که نقش اصلی و اساسی در به وجود آوردن انقلاب اسلامی ایفا نموده و امروز هم در ادامه همان مسیر در حال نقش‌آفرینی در عرصه‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی است.

امام‌جمعه شهرستان قشم در پایان خاطرنشان کرد: روحانیون و مبلغین در طول تاریخ، همواره به حراست از منابع و متون قرآنی پرداخته اند و در شرایط امروز نیز این وظیفه اصلی روحانیون است که اجازه ندهند جوانان تحت تاثیر تبلیغات و سم‌پاشی‌های دشمنان قرار گیرد.

خبرنگار منطقه آزاد قشم امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو