هرمزگان رتبه دوم تولید فولاد کشور را دارد

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس در دیدار با نماینده ولی فقیه هرمزگان گفت: هرمزگان رتبه دوم تولید فولاد کشور را دارد.

به گزارش فرینا به نقا از خبرگزاری برنا از هرمزگان، حسن خلج‌طهرانی در دیدار با امام جمعه بندرعباس، با اشاره به این نکته که متقاضی سرمایه‌گذاری در بخش صنایع معدنی و فلزی و پتروشیمی وجود دارد، اظهارداشت: شرایط استان هرمزگان به خصوص بندرعباس برای سرمایه‌گذاری بسیار مطلوب است چراکه از نظر امکانات شهری، وجود نیروی متخصص، دریا، فرودگاه، اتصال به خطوط ریلی و … شرایط خوبی را دارد.

خلج‌طهرانی، بندرعباس را دروازه توسعه کشورهای آسیای میانه دانست و تصریح کرد: کشورهای آسیای میانه نگاه ویژه‌ای به بندرعباس دارند؛ چراکه این شهرستان از ظرفیت‌های بی‌بدیل و خوبی در حوزه سرمایه‌گذاری برخوردار است و همین امر، بندرعباس را به یکی از بهترین نقاط کشور برای سرمایه‌گذاری تبدیل کرده است.

وی گفت: استان هرمزگان با ظرفیت تولید بیش از 4.5 میلیون تن فولاد رتبه دوم در کشور را دارد و این قول را می‌دهیم که پس از راه‌اندازی طرح‌های فولادی که در حال اجرا است، بندرعباس به رتبه اول تولید فولاد کشور تبدیل شود.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس با اشاره به وسعت پنج هزار هکتاری این منطقه ویژه اقتصادی، خاطرنشان کرد: سال گذشته با وجود تمام محدودیت‌ها و چالش‌ها، بیش از یک میلیارد دلار صادرات از منطقه ویژه انجام شده است که شاخص قابل قبولی در شرایط تحریم محسوب می‌شود.

خلج‌طهرانی، با بیان این نکته که 12 هزار نفر به صورت مستقیم در منطقه ویژه خلیج فارس در حال فعالیت هستند، افزود: با هدف‌گذاری انجام شده می‌توان ارتزاق بیش از 100 هزار نفر در استان هرمزگان را به صورت‌های مستقیم و غیر مستقیم تامین کرد.

وی  با اشاره به دغدغه نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان در خصوص ایجاد نیروگاه‌های اختصاصی صنایع، گفت: در راستای مدیریت تولید و مصرف برق در استان هرمزگان شرکت‌های فولاد هرمزگان و فولاد کاوه جنوب کیش در حال احداث نیروگاه‌های 500 و 1000 مگاواتی هستند.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو