پهلوگیری 12 فروند کشتی حامل کالاهای اساسی در بندر شهید رجایی

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی گفت: از ابتدای فروردین تا نیمه اردیبهشت ماه در مجموع 12 فروند کشتی حامل کالاهای اساسی در بندر شهید رجایی پهلودهی شده که در همسنجی با مدت مشابه 35 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

به گزارش فرینا، علی‌رضا محمدی کرجی‌ران در تشریح آخرین وضعیت واردات کالاهای اساسی در بزرگترین بندر تجاری ایران اظهار داشت: از ابتدای فروردین امسال تا نیمه اردیبهشت ماه جاری در مجموع 12 فروند کشتی حامل کالاهای اساسی به مجموع تناژ 695 هزار و 101 تن در بندر شهید رجایی پهلودهی شده که در همسنجی با مدت مشابه از نظر وزنی 75 درصد و از نظر تعداد ورود کشتی 35 درصد افزایش را نشان می‌دهد.
محمدی کرجی‌ران درخصوص پهلوگیری کشتی‌های حامل گندم به عنوان کالای استراتژیک کشور، بیان کرد: طی این بازه زمانی شش فروند کشتی حامل گندم با 396 هزار تن پهلوگیری شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 470 درصدی به ثبت رسیده است.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی ادامه داد: درحال حاضر یک فروند کشتی گندم حامل 67 هزار و 600 تن و 2 فروند کشتی برنج حامل 28 هزار و 600 تن نیز در اسکله بندر شهید رجایی پهلودهی شده و درحال تخلیه بار خود هستند.
محمدی کرجی‌ران گفت: باتوجه به نیاز فوری کشور به محصول گندم به عنوان یک کالای استراتژیک، تمامی شناورها با رویه حمل یکسره تخلیه و به سرعت به تمامی نقاط کشور درحال ارسال است.
وی اضافه کرد: درحال حاضر سه فروند کشتی دیگر حامل گندم و جو در لنگرگاه بندرعباس درحال طی فرآیند اسنادی خود برای پهلودهی و تخلیه محموله‌های خود هستند.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو