سعید محمد:

کیش آماده میزبانی از تیم‌های ورزشی در جام جهانی 2022 قطر

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ اقتصادی و ویژه اقتصادی، توضیحاتی درباره آخرین وضعیت کیش برای میزبانی از جام جهانی 2022 قطر ارائه کرد.

به گزارش فرینا، آذر ماه سال گذشته تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین وزارت ورزش و جوانان و شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی برای استفاده از ظرفیت‌های جزیره کیش در زمان برگزاری جام جهانی 2022 قطر امضاء شد.

سعید محمد در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی فارس در خصوص آخرین وضعیت آماده سازی جزیره کیش برای میزبانی از میهمانان جام جهانی 2022 قطر، اظهار داشت: با توجه به اینکه قرار است یک و نیم میلیون مسافر در سه موج وارد قطر شوند و ظرفیت این کشور برای میزبانی در هر مرحله تنها 300 هزار نفر است، قرار است 200 هزار نفر در کشورهای اطراف پخش شوند.

وی افزود: به همین خاطر زیرساخت‌ها را برای پذیرایی و اسکان گردشگران فراهم کردیم. حدود 10 هزار تخت در هتل های پنج ستاره و بیست هزار تخت در هتل های چهار ستاره، آماده شده که فکر می‌کنم به خاطر هزینه کم، مراجعین بیشتری نسبت به پیشبینی‌های انجام شده داشته باشیم. در این باره اقدامات لازم برای حمل و نقل مسافرین هم انجام دادیم. تمهیدات لازم برای اسکله مسافری و حمل نقل دریایی را در نظر گرفتیم. به عنوان مثال بخش خصوصی دو کشتی کروز را به این امر اختصاص داده است. ضمن اینکه ظرفیت فرودگاهی را نیز از یک و نیم میلیون به هفت و نیم میلیون نفر افزایش دادیم.

مشاور رییس جمهور با اشاره به تمهیدات درنظر گرفته شده از میزبانی از تیم‌های حاضر در جام جهانی، تصریح کرد: پنج زمین فوتبال هیبریدی را آماده کردیم. امکانات دیگری مانند سالن بدنسازی مجهز، استخر و... را آماده کردیم. همچنین قرار است در ایام برگزاری جام جهانی، 400 پرواز بین ایران و قطر انجام شود. از کشور قطر خواستیم تا اقدامات لازم برای مطلع شدن میهمانان جام جهانی را انجام بدهد و آنها نیز قبول کردند آمادگی ایران برای میزبانی از گردشگران را اعلام کنند.

سعید محمد اضافه کرد: رایزنی‌هایی برای اینکه برخی تیم‌ها بتوانند به جزیره کیش بیایند، انجام دادیم. ضمن اینکه از قطر درخواست کردیم نام جزیره کیش را در لیست‌ "حی کارت" قرار بدهند تا میهمانان بتوانند راحت تر به  این جزیره رفت و آمد کنند. قصد داریم در جزیره کیش محلی مانند کمپ اسپایر قطر برای استفاده تیم‌های ورزشی ایجاد کنیم.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو