2 میلیارد یورو سرمایه‌گذاری در حوزه ساخت سلول‌های خورشیدی و انرژی پاک

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار از ساخت کارخانه تولید سلول‌های خورشیدی با سرمایه‌گذاری بالغ بر 2 میلیارد یورو در این منطقه آزاد خبر داد.

به گزارش فرینا، محمد هدایی با اعلام این خبر در نخستین روز از سال 1402 گفت: این کارخانه ظرفیت تولید سلول‌های خورشیدی را از مراحل ابتدایی تا انتها را دارد و می‌تواند برای تولید سالانه 5 هزار مگاوات برق از انرژی خورشید، سلول تولید کند.

هدایی با اشاره به موقعیت جفرافیایی کشور و بهره‌مندی مناسب از نور خورشید افزود: تولید برق از انرژی خورشیدی علاوه بر کمک به بالا بردن راندمان استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور، به عنوان یک صنعت دوستدار محیط زیست نیز شناخته می شود.

به گفته وی، این شرکت در زمان ساخت برای 6 هزار نفر اشتغال به همراه دارد و در زمان بهره‌براری نیز برای 3 هزار نفر به صورت مستقیم و برای 10 هزار نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال‌زایی می‌کند.

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد چابهار ادامه داد: فاز نخست این پروژه در سال 1404 و فاز نهایی آن در سال 1407 به بهره‌برداری می‌رسد.

شایان ذکر است، کارخانه ساخت سلول‌های خورشیدی مذکور با تکنولوژی روز دنیا احداث خواهد گردید و قرار است محصولات تولید شده ضمن تامین نیاز داخلی، به کشورهای همسایه نیز صادر شود.

خبرنگار منطقه آزاد چابهار امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو