کیانی در دیدار با شوراهای شهر و روستا محدوده منطقه آزاد ارس؛

حمایت سازمان منطقه آزاد ارس از پیشبرد پروژه های شهری و روستایی

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در دیدار با شوراهای اسلامی شهر و روستا محدوده منطقه آزاد ارس که به‌مناسبت بزرگداشت روز شوراها برگزار شد، با اشاره به پرهزینه بودن تصدی‌گری دولتی، تاکید داشت: اداره شهرها باید به مردم سپرده شود.

به گزارش فرینا، مجید کیانی با اشاره به نقش موثر مناطق آزاد برای مناطق محروم، خاطرنشان ساخت: شکل‌گیری منطقه آزاد ارس یک موهبت و عنایت نظام و دولت است و توسعه و پیشرفت یک شهر در منطقه آزاد با یک شهر در سرزمین اصلی غیر قابل قیاس است و شوراهای محدوده منطقه آزاد ارس مزیت های ارس را بعنوان نهاد مردمی به مردم انتقال دهند.

کیانی در ادامه با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر عدم توجه مسئولین به حواشی، از شوراها بر تمرکز هر چه بهتر و بیشتر بر روی ارائه خدمات مطلوب و رفع مشکلات مردم و ارسوندان دعوت نمود.

وی در ادامه با اشاره به درآمد سازمان منطقه آزاد ارس از عوارض و فروش زمین دولتی، متذکر شد: تمامی مسئولین و ارسوندان برای افزایش منابع درآمدی منطقه آزاد ارس باید تلاش کنند زیرا افزایش درآمد منطقه آزاد ارس، توسعه عمرانی و زیربنایی را از یک سو و از سوی دیگر توسعه زیر ساخت‌های صنعتی را فراهم خواهد ساخت که این امر تاثیر بسزایی در اشتغال‌زایی دارد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس یادآور شد: با توجه به محدود بودن منابع مالی منطقه آزاد ارس، پروژه‌های عمرانی اولویت بندی می‌گردد که اولویت اول منطقه آزاد ارس تکمیل محور جلفا - مرند است که جهت تحقق این امر به‌صورت روزانه با قرارگاه خاتم الانبیاء در ارتباط هستم.

کیانی با تاکید بر اهمیت توسعه زیرساخت‌های گردشکری گفت: این امر می‌تواند به یکی از منابع درآمدی جدید برای توسعه شهری تبدیل گردد که در این راستا اقداماتی صورت گرفته است که در نوروز 1402 شاهد کسب رتبه اول شمالغرب کشور در جذب کشور بوده‌ایم.

وی در خاتمه خطاب به شوراهای شجاع گفت: به فکر آینده شجاع باشید و طرح تفصیلی را جدی گرفته و ضوابط و توسعه شجاع را بر مبنای طرح تفصیلی اجرا نمایید.

پروژه اجرای میدان یادبود، فاضلاب روستای شجاع، بازنگری طرح های تفصیلی شهر جلفا، سایت‌های شجاع و سیلگرد، بهسازی راه روستایی حیدرآباد از دیگر موارد مطرح شده در این دیدار بود که دکتر کیانی دستورات لازم را صادر کردند.

خبرنگار منطقه آزاد ارس امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو