معاون عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد چابهار خبر داد:

پیشرفت 95 درصدی پروژه آبرسانی روستای تیس

لینک کوتاه: freena.ir/detail/66514
ساعت 08:43 يکشنبه 17 ارديبهشت 1402
معاون عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد چابهار از پیشرفت 95 درصدی پروژه آبرسانی روستای تیس و بهره برداری این پروژه تا یک ماه آینده خبر داد.

به گزارش فرینا، عبدالحکیم آصفی با اعلام این خبر گفت: با تکمیل این پروژه، روستای تیس تنها روستای بخش مرکزی شهر چابهار و محدوده منطقه آزاد است که به صورت 100 درصدی دارای شبکه آب‌رسانی خواهد شد.

آصفی با اشاره به اجرایی شدن تمامی 5 فاز این پروژه افزود: مراحل لوله گذاری به طول 62 کیلومتر، نصب مخازن 500 و 2000 مترمکعبی و خط انتقال بین این دو مخزن، تاسیسات مورد نیاز و ایستگاه پمپاژ این پروژه همگی تکمیل شده است.

به گفته وی، 5 درصد باقیمانده کار مربوط به تامین شیرآلات و حوضچه است که در حال انجام می باشد و 30 تا 45 روز آینده این پروژه آماده بهره برداری به صورت کامل از هر 5 فاز خواهد بود.

معاون عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد چابهار در توضیح بیشتر عنوان کرد: در پروژه آبرسانی روستای تیس 3500 انشعاب به مردم روستا واگذار می شود که در حال حاضر از این تعداد 350 انشعاب واگذار شده و هیچ محدودیتی در این واگذاری وجود ندارد.

آصفی در پایان از پیگیری تامین آب فاز اول خبر داد و گفت: برآورد ما تامین 1000 مترمکعب آب برای مردم روستاست و امیدواریم با سرعت بخشی به این روند به زودی شاهد بهره مندی تمامی ساکنان روستای تیس از نعمت لوله کشی و تامین آب شرب شویم.

شناسه خبری: 66514

آخرین اخبار

تغییر ریل مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در دولت سیزدهم
2500 هنرمند صنایع دستی قشم شناسنامه‌ دارند
رونمایی از پوستر رویداد گماش در نمایشگاه ساخت قشم
طبق ماده65 دستگاه‌ها باید اختیارات خود را به مناطق تفویض کنند
اطلاعیه انتخاباتی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی درباره برخی خبرسازی‌ها

یادداشت

اهمیت راهبردی بندر چابهار در توسعه‌ منطقه‌ای
مناطق آزاد و ویژه اقتصادی؛ هویت بخش شعار «جهش تولید با مشارکت مردم»
«جهش تولید» نیاز به «مشارکت مردمی» دارد
اهداف اقتصادی در حکومت مردم‌سالار باید توسط توده مردم تعیین شود
ماکو، سرزمین چهارسو