خیز چینی ها برای سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان

لینک کوتاه: freena.ir/detail/67621
ساعت 08:50 شنبه 18 شهريور 1402
هیئت بلندپایه چینی به نمایندگی شرکت بیبن تراک با حضور در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان از این منطقه ویژه اقتصادی بازدید کردند.

به گزارش فرینا، مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان با اعلام آمادگی برای تمامی سرمایه‌گذاران به خصوص چینی‌ها که سابقه حضور در این منطقه ویژه اقتصادی را دارند گفت: منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان با قرار گرفتن در مسیر جاده ترانزیت جنوب به شمال و نزدیکی به فرودگاه و ریل آهن فرصت خوبی برای سرمایه گذاران خارجی ایجاد کرده است. 
در اولین جلسه هئیت چینی و مسئولین منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان، سرمایه گذاران چینی اعلام آمادگی کردند تا در زمینه‌های مختلف از جمله ماشین آلات معدنی که نیاز شرکت ملی صنایع مس ایران و شرکت‌های معدنی منطقه ویژه اقتصادی است، تولید کود شیمیایی که مواد اولیه آن به آسانی در دسترس است و نیاز بخش کشاورزی و صنعتی رفسنجان را برطرف می نماید فعالیت کنند.
زمینه فعالیت دیگر چینی‌ها تولید سولار است که در زمینه استفاده از انرژی های پاک و خورشیدی کاربرد دارد همچین قرار است هیئت چینی در زمینه IT و ICT که نقش تعیین کننده ایی در تولید کسب و کار و کمک به سازمان ها برای استفاده از اطلاعات با کمک گرفتن  از فن آوری های دیجیتالی است. 
با ورود سرمایه گذاران چینی منطقه ویژه اقتصادی باید درصدد توسعه کمی والحاق اراضی بیشتری باشد تا جهت سرمایه گذاری بیشتر با مشکل واگذاری زمین مواجه نشود.

آخرین اخبار

رشد 230 درصدی ترانزیت کالا از منطقه آزاد چابهار به مقصد افغانستان
سرهنگی: جزیره زیبای کیش آماده میزبانی از گردشگران خارجی است
ایجاد پایگاه (Base) و استقرار شرکت هوایی پردیس ایر در جزیره کیش
رقابت دوربین‌ها بر سر جلوه‌های زیبای گردشگری کیش در رویداد بزرگ عکاسی
هم‌افزایی بین تور اپراتورها، چارترکننده‌ها و هتلها با هدف رونق گردشگری کیش

یادداشت

اهمیت راهبردی بندر چابهار در توسعه‌ منطقه‌ای
مناطق آزاد و ویژه اقتصادی؛ هویت بخش شعار «جهش تولید با مشارکت مردم»
«جهش تولید» نیاز به «مشارکت مردمی» دارد
اهداف اقتصادی در حکومت مردم‌سالار باید توسط توده مردم تعیین شود
ماکو، سرزمین چهارسو